Jak mohu poznat kvalitu drahokamů? Na co si dát pozor při koupi minerálů?

U každého drahokamu hraje roli několik faktorů. Prvním z nich je místo nalezení daného drahokamu a jeho princip získání. U VitaJuwel vždy ctíme princip získávání drahokamů z bezkonfliktních oblastí tak, aby tyto minerály nebyly energeticky zatížené. Další důležitou podmínkou, kterou VitaJuwel zrcadlí je systém fair-trade, tento princip umožňuje zaplacení optimální ceny za férový obchod. Eliminace práce dětí je samozřejmostí.

Odborníci na minerály a drahokamy jsou schopni pouhým pohledem rozpoznat kvalitu daného drahokamu. Pro běžného spotřebitele by měl být kladen právě důraz na původ drahokamů a jejich následné zpracování či systém distribuce. Každý z těchto procesů zanechává určitý energetický otisk. Z tohoto principu je neméně důležité věnovat pozornost i prodejci těchto drahokamů.

U VitaJuwel je trvalá kvalita použiívaných drahokamů deklarovaná pravidelnými kontrolami institutem EPI v Offenburgu a Lapis Vitalis v Ludwigsburgu. Tímto je jednoznačně deklarovaný původ drahokamů, jejich kvalita a ryzost. VitaJuwel je nositelem certifikátu GKS (Gemologisch kontrollierte Steinqualität).

Pro běžného zákazníka je v současné době velice náročné rozpoznat skutečnou kvalitu drahokamů. V mnoha případech dochází k nahrazování jednoho druhu typem jiným, přibarvování drahokamů nebo jejich falšování. V konečném důsledku jde o cenu.

VÍCE OTÁZEK A ODPOVĚDÍ O DRAHOKAMECH