Proč se používá skleněná fiola a skleněný drahokamový modul?

Inspirace konceptu produktů VitaJuwel vychází z tisícileté tradice ošetřování vody pomocí drahých kamenů. Tato metoda revitalizace vody vkládáním drahokamů přímo do vody má při běžném používání své úskalí a limity. O minerály a drahokamy je potřeba pečovat poměrně zásadním způsobem. Při vložení přímo do vody dochází již během jednoho až dvou dnů k vytváření povlaku na jejich povrchu. U některých druhů kamenů se mohou uvolňovat těžké kovy do revitalizované vody, dochází k vytváření jednotlivých úlomků, tzv. splitteru. Z dlouhodobějšího pohledu dochází ke změně barvy minerálů, snížení jejích účinnosti a vyčerpání energetického potenciálu. Následně je potřeba tyto drahokamy (drahokamovou směs) nahradit novými. V případě změny barvy u drahokamu došlo k jeho vyčerpání, bude následovat rozpad.

Firma VitaJuwel vytvořila koncept ochrany pro drahokamy a jejich dlouhodobou využitelnost. Za tímto účelem byla vytvořena drahokamová fiola, naplněna drahokamy. Tento produkt byl vyvíjen a doveden k prakticky své dokonalosti. Fiola je výrobkem českých sklářů, ručně foukané sklo bez těžkých zatěžujících prvků. Poskytuje dostatečný komfort při jejím vložení do vody a působením již během 7 minut. Tento princip poskytuje nejvyšší hygieničnost při revitalizaci vody pomocí drahokamů. Sekundární výhody přináší tento systém právě v oblastech: odpadá důkladné a časově náročné čištění drahokamů. Zůstávají zachované původní vlastnosti drahokamů dlouhodobě. V případě uvolňování některých prvků z jednotlivých drahokamů (tzv. mateční horniny), zůstávají tyto látky uvnitř fioly, nepůsobí na revitalizovanou vodu. Pokud dochází k odlamování jednotlivých drahokamů, vzniku tzv. splitteru, zůstává opět uvnitř fioly a nehrozí jejich vypití. Drahokamy zůstávají z dlouhodobého pohledu vitální se svými původními vlastnostmi a stejnou barevnou strukturou a leskem. Použitím konceptu VitaJuwel, tzn. uložením drahokamů ve skle odborník na minerály Walter von Holst kvalifikuje jednoznačnost z pohledu rychlejšího rozvinutí chuti, přičemž tato chuť je vyváženější a jemnější.

Nedílnou součástí tohoto konceptu je biologická tekutina uvnitř fioly. Její hlavní funkcí je urychlení předání informací drahokamů skrze čisté sklo do revitalizované vody. Mezi další funkce patří péče o hygieničnost vnitřního prostředí.

Po vytvoření konceptu VitaJuwel, tedy přípravy drahokamové vody pomocí drahokamů vložených do skla, bylo nutné ověření funkčnosti tohoto konceptu. Tohoto úkolu se zhostila nezávislá laboratoř Hagalis AG, jejímž úkolem bylo mimo jiné kvalifikovat výsledek fungování fioly na revitalizovanou vodu. Biologický posudek byl rozdělen do dvou částí: jedním byla změna na úrovní molekulární struktury, druhou částí testování byla změna chemických parametrů. Na úrovní molekulární struktury bylo zjištěno, že již po 7 minutách dochází k neutralizaci škodlivých informací ve vodě obsažených, a tím nastavení nové vitální úrovně vody. V oblasti chemických parametrů dochází ke zvýšení hodnoty pH, zvyšuje se obsah kyslíku ve vodě a naopak markantně klesá vodivost. Zcela jednoznačně lze prokázat, že drahokamy mají schopnost neutralizovat a rozpustit látky ve vodě obsažené i informace. Závěrem tohoto posudku byla kvalifikace dosažení úrovně rovnající se pramenité čisté vodě. Tento biologický posudek lze nalézt ZDE.

Na tomto základě VitaJuwel pracovala na rozšíření možnost použití drahokamů pro revitalizaci vody kdykoliv a kdekoliv na cestě. Za tímto účelem vznikla o něco déle drahokamová láhev ViA. Základem této lahve jsou drahokamy vložené do skleněného drahokamového modulu, jejímž působení dochází k ovlivnění vody, obdobně jako u drahokamového fioly.

Pro zákazníka představuje tento koncept velice jednoduchou, hygienickou a efektivní metodu ošetření vody pomocí drahokamů přímo v domácím nebo kancelářském prostředí.

Po tomto velice úspěšném konceptu a dnes již 13 letou zkušeností ověřenou, byla vyvinuta řada dalších produktů využívajících tohoto efektivního procesu: drahokamová miska CrownJuwel patří mezi řadu produktů revitalizující vodu pro domácí zvířata. Drahokamová váza FLORA se svojí unikátní drahokamovou směsí pečuje o delší životnost a výdrž řezaných květin. Řada Treat Series je speciálně navržena pro využití ošetření lidského organismu, hygienu a gastronomii.

VÍCE OTÁZEK A ODPOVĚDÍ K METODĚ VITAJUWEL