Dotazy k dalším produktům

DOTAZY K DALŠÍM PRODUKTŮM
BRČKA S DRAHOKAMY
Jaká je na produkt záruka?

Na tento produkt poskytujeme 7 letou záruku.

Jak často mám brčko čistit a jak o něj pečovat?

Brčko z pevného borosilikátového skla doporučujeme čistit pravidelně po každém použití. Z našeho pohledu vnímáme lepší a jednodušší čištění brčka pod tekoucí vodou pomocí přiloženého čistícího kartáčku. Možná je však i varianta vložení do myčky na nádobí (s optimální teplotou pro mytí skla).

Z jakého skla je brčko vyrobeno?

Sklo brček je vyrobeno z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel.

Odkud pochází jednotlivé drahokamy použité v tomto produktu?

Ametysty jsou původem ze Zambie, turmalín v křišťálu, aventurín a sodalit z Brazílie, oranžový kalcit z Mexika, karneol je původem z Uruguaye a červený jaspis z JAR.

Mohu si objednat i jiný drahokam, než ty, které jsou v nabídce?

V nabídce máme pouze 7 drahokamů. Objednání jiného drahokamu není možné.

Mohou se drahokamy lišit velikostí / tvarem / u některých drahokamů i barvou?

Ano, mohou. Vždy se jedná o zcela přírodní materiál. Z tohoto důvodu je možná odlišnost ve své velikosti a mírné odlišnosti v barvě drahokamu. Některé drahokamy mohou mít příměsek jiného druhu minerálu.

Mohu si drahokam před zakoupením vybrat? Například ze tří ametystů?

Ano, je to možné. Řídíme se filozofií, že chceme, aby zákazník na internetu měl srovnatelný komfort se zákazníkem přímo na prodejně. Pokud si chcete vybrat z více drahokamů, zanechte nám prosím zprávu u objednávky. Obratem se s vámi spojíme, zašleme fotku tří drahokamů a provedeme společně výběr před odesláním objednávky.

Je použití drahokamů ve vodě zdravotně nezávadné?

Nejbezpečnější a nejsofistikovanější je metoda VitaJuwel, tedy ochrana drahokamů a minerálů při zachování jejich původních vlastností pomocí fioly nebo drahokamového modulu. Více informací o metodě VitaJuwel najdete v samostatné kapitole.

Při vložení drahokamů do vody převažují faktory pro zkvalitnění a vylepšení vitální úrovně vody, což je pro ošetření vody pomocí drahokamů zásadní.

Z jakého materiálu je štěteček na čištění a pouzdro?

Štěteček je vyroben z nerezové oceli a kokosových vláken. Ochranné pouzdro je vyrobeno z přírodního bambusu.

Je možné dokupovat jednotlivé části? (Samotné brčko, štěteček nebo i drahokam)

Produkt je možné zakoupit pouze jako set. V případě poškození či jiného zvláštního přání nás kontaktuje na emailu: info@vitajuwel.cz.

Mohu si brát brčko s sebou na cesty?

Ano, určitě! Právě pro tyto účely byl tento produkt vytvořen. Brčko s drahokamem je určeno nejen pro domácí použití, ale především na cesty. Brčko je kvalitně ochráněno v bambusovém pouzdře, na kterém je připevněný pytlíček, ve kterém lze uchovat drahokam.

Zakoupila jsem set 7 brček + 7 drahokamů, ale nemám bambusové pouzdro. Je možné pouzdro dokoupit?

Bambusové pouzdro dodáváme pouze jako set s brčkem a daným drahokamem. Standardně ho v nabídce k zakoupení nemáme. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na emailu: info@vitajuwel.cz.

K čemu je dobrá forma na led Ice Cube?

Forma Ice Cube je speciálně vytvořena pro použití s drahokamy od VitaJuwel. Váš drahokam, který máte navlečený na brčku, vložte do formy Ice Cube a zalijte vodou. Formu poté umístěte na několik hodin do mrazáku. Drahokam se ve formě zabalí do ledu a po jeho vyndání můžete drahokam i s ledovou kostkou navléci na vaše brčko a umístit do nápoje.

Z čeho je Ice Cube vyroben? Je tento materiál zdravotně nezávadný?

Ice Cube je vyroben z potravinářského silikonu, který je naprosto bezpečný. Potravinářský silikon využitý pro výrobu tohoto produktu se obecně používá při styku s potravinami a tekutinami.

Jak dlouho mám nechat Ice Cube v mrazáku?

Vhodné je alespoň několik hodin. Ideálně přes noc. Záleží na individuálním výkonu daného mrazáku.

Lze dát k sobě více forem Ice Cubu, tedy je spojit do sebe?

Ano, i na toto je v rámci tohoto produktu myšleno. Forma Ice Cubu je navržena tak, aby se formy daly do sebe navzájem “zaháknout” a ideálně spojit do sebe. Tímto můžete připravit více kostek ledu s drahokamem současně.

Na kostce ledu s drahokamem pozoruji bublinky. Co je to za jev?

Tento jev je zcela jednoduše vysvětlitelný a popsatelný. U VitaJuwel vždy hovoříme o vyzařování drahokamů, což je určitá energie vycházející z drahokamů a ovlivňující vitalitu a nastavení vody. Tyto bublinky reprezentují nosič informace, proto jsou centrálně rozmístěné od drahokamu směrem ke kraji formy Ice Cube. Zároveň je prokázán i další vliv drahokamů na revitalizaci vody. Tímto jevem je sycený vody kyslíkem, tedy zvyšování obsahu kyslíku ve vodě. Tento jev byl prokázán rovněž vyhotoveným biologickým posudkem, který je k dispozici na našich stránkách.

VÁZA FLORA
Proč bych měl tento produkt používat?

Pokud cílíte na delší výdrž a životnost řezaných květin, pak je tento produkt určený právě pro vás! Funkci vázy FLORA si můžete snadno ověřit pokusem: stejný druh květin rozdělte do dvou různých váz. Jedna s drahokamy od VitaJuwel a druhá bez drahokamů. Naplňte stejnou vodou a tyto vázy dejte od sebe dostatečně daleko. Na tomto základě lze pozorovat, ve které váze vydrží květiny déle.

O kolik se prodlouží životnost květiny ve váze FLORA?

Je to značně individuální. Záleží nejen na daném typu květiny, ale také na době “stáří” řezaných květin. Ze zvadlých či povadlých květin již nové bohužel neuděláme. U vázy FLORA se doba prodloužení životnosti řezaných květin pohybuje v řadech dnů. U některých druhů květin hovoříme o dvojnásobném prodloužení jejich životnosti.

Kde se váza vyrábí?

Každá váza je výrobkem polských sklářů. Drahokamový modul je ruční výroba, produktem VitaJuwel společně s jeho naplněním drahokamovou směsí.

Jaká je na vázu záruka?

Na tento výrobek poskytujeme 7 letou záruku.

Jaký objem vody má váza?

Váza FLORAcelkový objem 1 litr. Při vložení řezaných květin se objem množství vody snižuje a zároveň nedoporučujeme nalévat celý obsah. U květin by měl být ponořen pouze stonek bez lístků, které způsobují zezelenání vody.

Z jakého skla je váza vyrobena?

Sklo vázy je výrobkem polských sklářů a je vyrobeno z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel.

Drahokamový modul je ve váze pevně uchycený?

Není. Drahokamový modul je vložený ve spodní části vázy, je vyjímatelný. Je to zejména z důvodu možnosti důkladného vyčištění vázy. Při běžném používání vázy je vše zcela bezpečné. Pokud budete chtít vázu vyčistit, doporučujeme přidržet modul a obrátit dnem vzhůru. Dbejte, prosím, opatrnosti při vyndavání drahokamového modulu z vázy.

Mohu modul s drahokamy otevřít ze spodní části?

Modul nelze otevřít. Skleněný modul s drahokamy je při výrobě hermeticky uzavřený tak, aby nebylo možné jej otevřít.

Proč je použita zrovna tato kombinace drahokamů?

Na základě konzultace s floristy a odborníky na drahokamy byl učiněn právě tento výběr drahokamové směsi. Tato jemná energie vycházející z drahokamů přímo posiluje vitalitu vody pro růst a výdrž květin.

Jak mám s vázou správně zacházet?

Váza FLORA nevyžaduje žádnou speciální péči. Přesto doporučujeme dbát opatrnosti při zacházení s vázou. Drahokamový modul není napevno uchycený na dně vázy, a tak je nutné jej vyndat vždy, když chcete vázu důkladně umýt.

Pro dokonalé vyčištění vázy FLORA je možné přidržet drahokamový modul a vázu obrátit dnem vzhůru. Při této variantě dojde velice snadno jedním nebo dvěma prsty k vyjmutí drahokamového modulu. Ten lze velice snadno omýt a následně vázu bez drahokamového modulu vyčistit. Stejným postupem modul vložte do vázy FLORA.

Jak často mám vázu čistit?

Vázu doporučujeme vyčistit vždy po použití, tedy po vyndání květin z vázy. Sklo vázy nedoporučujeme mýt v myčce. Z vlastní zkušenosti doporučujeme vyčištění ručně pod tekoucí vodou.

Musím při čištění vyndat drahokamový modul?

Není to nutností, ale doporučujeme modul vyndat. Je to bezpečnější varianta, nežli vázu čistit i s modulem. Po vyndání drahokamového modulu navíc lze daleko lépe vyčistit spodní část vázy.

Proč je na váze vypískovaný symbol Květu života?

Jedná se o nejstarší energetický symbol lidstva. Tento energetický systém má schopnost již během pár minut podpořit vitalitu ošetřované vody a svého okolí. Obecně lze říci, že tento ornament posiluje život.

Musím vázu čistit nějak speciálně, když je na ní vypískovaný symbol Květu života?

Váza nevyžaduje žádné speciální zacházení. Sklo nedoporučujeme mýt v myčce. Pouze ručně pod tekoucí vodou.

Jak velkou kytici mohu do vázy dát?

Váza FLORA je určena pro menší až středně velké kytice / pugety. Vždy záleží na tom, aby se stonky do vázy vešly a kytice nebyla příliš velká na to, aby vázu převrhla. Případně je potřeba zastřihnout kytici / zkrátit stonky.

Ve váze mám kytici. Jak často mám měnit vodu?

Vodu květinám doporučujeme vyměnit každé 2 až 3 dny.

Musím kytici nějak zastřihnout, než ji vložím do karafy?

Není to nutné. Pouze v případě, že kytice / puget neudrží ve váze rovnováhu a váza by se mohla převrhnout. Pro prodloužení životnosti vždy doporučujeme seříznutí každého stonku květiny pod úhlem zhruba 30°. Tímto zvýšíte plochu pro příjem vitální vody do květiny.

Je k dispozici jen jedna velikost vázy FLORA?

Velikostně ano. V aktuální nabídce máme k dispozici dva typy vázy FLORA. Jeden typ s čistým sklem a druhý s vypískovaným symbolem Květu života.

Mám rozbitou skleněnou část vázy / drahokamový modul. Je možné tyto části dokoupit?

V nabídce e-shopu tyto produkty nemáme odděleně. Pokud dojde k poškození jedné z části vázy vlastním přičiněním, neváhejte se na nás obrátit emailem: info@vitajuwel.cz. Pokusíme se situaci vyřešit k vaší maximální spokojenosti.

MISKA CROWNJUWEL
Jaký důvod a účel má tento produkt?

Všichni jsme si vědomi, že jsme tvořeni zhruba ze 70% z vody. Obdobně je tomu i u zvířat obecně. Z tohoto pohledu je velice důležité, jakou vodu konzumujeme. Testováním revitalizované vody bylo zjištěno ve spolupráci s veterináři, že dochází u zvířat k ozdravění organismu. Z tohoto pohledu se snižovala návštěvnost u zvěrolékaře. Domníváme se, že toto lze považovat za zásadní důvod ke konzumaci drahokamové vody. Směs použitá v misce CrownJuwel není jevem náhodným. Tato kombinace byla připravena na základě konzultace s veterinář a odborníky na minerály.

Každý domácí mazlíček, každé zvíře, je vybaveno velice silnou intuicí. Na tomto základě rozeznají dobrou a špatnou vodu. Snadným pokusem velice rychle zjistíte, která voda je vhodná pro vaše mazlíčky. Do dvou misek naplňte vodu - první CrownJuwel, druhá miska naplněná vodou stejného druhu. Drahokamy nechte působit 7-10 minut. Poté nechte rozhodnout vašeho domácího mazlíčka, která voda je pro něj vhodnější, případně ke které se bude opakovaně vracet.

V čem je drahokamová voda dobrá pro domácí zvířata?

Pokud chceme ozdravit organismus, je nutné používání vitální živé vody. Na tomto základě dochází k očištění organismu vlivem konzumace čisté vody. Mnoho majitelů domácích zvířat klade velký důraz na stravu svého mazlíčka, nicméně na kvalitu konzumované vody již méně. Pokud 70% těla člověka i zvířete tvoří voda, lze snadno dovozovat, co má zásadní vliv pro kvalitu života.

Zákazníci využívající drahokamové misky CrownJuwel pro své domácí mazlíčky je hodnotí velice kladně a zjišťují, že si jejich mazlíčci produkt velice oblíbili.

Jaká je na misku záruka?

Na tento produkt poskytujeme 7 letou záruku.

Kde se miska vyrábí?

Produkt je vyroben v Německu.

Z jakého materiálu je miska vyrobena?

Miska CrownJuwel je velice robustní a pevná. Je ze 70% z bambusu, kukuřičného škrobu a dřevěných vláken a z 30% ze syntetické pryskyřice. Skleněný modul je vyroben z nejpevnějšího borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů.

Drahokamový modul je v misce pevně uchycený?

Ano, drahokamový modul je pevně uchycen. Zároveň je možné jej vyšroubovat a vyndat, zejména za účelem důkladného umytí a vyčištění misky.

Mohu modul otevřít ze spodní části?

Modul nelze otevřít. Skleněný modul s drahokamy je při výrobě hermeticky uzavřený tak, aby nebylo možné jej otevřít.

Proč je použita zrovna tato kombinace drahokamů?

Produkt CrownJuwel a daná drahokamová směs vznikla za asistence veterinářů a odborníků na drahé kameny, kteří vyhodnotili danou drahokamovou směs jako nejvhodnější pro domácí mazlíčky.

Ztratila jsem prostřední těsnící kroužek. Lze ho objednat?

Tento těsnící kroužek v nabídce e-shopu samostatně nemáme, jeho dokoupení možné je. Pokud došlo k jeho ztrátě, neváhejte nás kontaktovat na emailové adrese: info@vitajuwel.cz.

Jak často mám misku čistit?

Z vlastní zkušenosti doporučujeme misku otřít a vyčistit alespoň jednou za 5-7 dní. Silně záleží, jaké zvíře misku využívá.

Miska je určená jen pro pejsky a kočičky, nebo i pro jiná zvířata?

Miska, potažmo drahokamová směs je určená pro zvířata obecně. Lze využít pro domácího králíka, morče a další druhy zvířat.

Pro jak velké psy / kočky je miska určená?

Miska CrownJuwel je určená pro kočky veškerého vzrůstu. U psů jsme si vědomi, že by bylo lépe mít více druhům velikostí drahokamových misek. Lze vodu v této misce připravit a posléze přelít do misky větší / menší.

Miska netěsní v oblasti drahokamového modulu. Jak mám postupovat?

Ze spodní části misky je plastový uzávěr. Jeho povolením dojde k uvolnění vlastního drahokamového modulu. Ten lze vyjmout a zkontrolovat čistotu těsnění i drahokamového modulu. Po opětovném sestavení přezkoušejte, zda je miska již těsná. Pokud problém přetrvává, neváhejte nás kontaktovat na emailové adrese: info@vitajuwel.cz.

TREAT SERIES
Kde se tyto výrobky vyrábí?

Výrobky z řady Treat Series jsou vyráběny v Německu.

Jaký objem má dóza?

Produkty z řady Trest Series mají objem 250 ml.

Z jakého skla je dóza vyrobena?

Sklo dózy je vyrobeno z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel.

Mohu modul s drahokamy otevřít ze spodní části?

Modul nelze otevřít. Skleněný modul s drahokamy je při výrobě hermeticky uzavřený tak, aby nebylo možné jej otevřít.

Jsou v nabídce i jiné drahokamové směsi?

V nabídce máme jen 4 drahokamové směsi: Wellness, Štěstí, Navždy mladý a Ajurvéda Jubilee. Pro olej a ocet máme speciální drahokamové směsi. Žádná další drahokamová směs v nabídce není.

Pro jaké tekutiny jsou výrobky z řady Treat Series určeny?

Pro ošetření lidského organismu, hygienu a gastronomii. Z bližšího pohledu lze jmenovat: přírodní tekutá mýdla, éterické oleje s možnosti předehřátí, hygienické gely, všechny druhy olejů konzumovaných v domácnosti, ocet apod.

Jak správně produkt vyčistit?

Každý z těchto produktů je připraven k dlouhodobému a efektivnímu používání. Za tímto účelem je možnost jednotlivé části kompletně rozebrat a dokonale vyčistit. Zejména, pokud se jedná o změnu používané tekutiny. Po rozebrání budete mít k dispozici 5 komponentů: horní uzávěr, samotné sklo, drahokamový modul, spodní víčko a silikonové těsnění.

Jak zvolit vhodný uzávěr? Nálevku, dávkovač, nebo sprej?

V tomto okamžiku záleží na druhu, a za jakým účelem budete tento produkt využívat. Variantu spreje lze efektivně použít pro přípravu kvalitní vody na zvlhčení pokožky, alternativně také na naplnění octem nebo jemným olejem a jeho postřiku při přípravě zelného salátu. Nálevka má využíti pro jakékoliv druhy přírodních olejů. Víčko u této varianty slouží pro hygienickou ochranu v případě nepoužívání. Dávkovač má nejširší spektrum používání: například na tekutá mýdla, dezinfekční gely apod.

Jaký účinek mají drahokamy na oleje a jiné látky?

Jednotlivé drahokamového směsi podporují svými vibracemi možnost dosažení maxima z vložených tekutin. Z tohoto pohledu budete mít nejvyšší kvalitu při zachování stejných vlastností používání například oleje. Tyto produkty jsou v naší nabídce nově, nebylo zde zatím provedeno laboratorní testování.

V čem je výhoda hygienického gelu od VitaJuwel?

Účinnost tohoto hygienického gelu pro likvidaci a dezinfekci bakterií je na úrovni 99,9%. Z pohledu příjemného používání je použita přírodní esence citrónu. Dle informací zákazníků si tento hygienický gel velice chválí. Neboť zachovává elasticitu rukou a nevysušuje je.

Mohu zakoupit hygienický gel i samostatně?

Ano, hygienický gel od VitaJuwel je k dostání samostatně v našem e-shopu.

SKLENIČKY VITAJUWEL
V čem jsou skleničky VitaJuwel speciální?

Použité kvalitní, čisté sklo bez těžkých kovů má svůj význam. Design těchto skleniček perfektně sedí ke karafě ERA, popřípadě zásobníku GRANDE. Od našich zákazníků víme, že skleničky jsou velice příjemné na používání, držení v ruce i popíjení. Jsou překvapeni i objemem vody, který lze do skleničky naplnit v závislosti na její velikosti. Jedná se o designové sklenice, které tvarem a tloušťkou skla nelze srovnávat s klasickým hotelovým porcelánem.

Kde se skleničky vyrábí?

Každá sklenička je ručním výrobkem slovenských sklářských mistrů.

Jaký objem má jedna sklenička?

Skleničkaobjem 300 ml.

Kolik váží jedna sklenička?

Hmotnost skleničky VitaJuwel je pouhých 150 gramů.

Z jakého skla jsou skleničky vyrobeny?

Skleničky jsou vyrobeny z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel.

Musím skleničky před prvním použitím umýt?

Doporučujeme skleničky minimálně vypláchnout a otřít.

Mohu zakoupit skleničky i jednotlivě?

Není to možné. Skleničky prodáváme pouze v setu po 6 kusech.

Mohou se skleničky mýt v myčce?

Možné to je. Je třeba dbát, aby byl v myčce nastavený program pro šetrné mytí skla. Ve většině případů se jedná o mytí do 40° C.