Dotazy k termolahvi via heat

DOTAZY K TERMOLÁHVI VIA HEAT
PÉČE & ČIŠTĚNÍ
Jak pečovat o termoláhev ViA HEAT?

Na začátek je třeba poznamenat, že termoláhev ViA HEAT není bezúdržbová. Je potřeba ji věnovat péči, zejména v oblasti čištění lahve. Očistu lahve doporučujeme provádět alespoň jednou za 7-10 dní. Klidně i častěji. Při procesu čištění je vhodné lahev kompletně rozebrat a každou z částí detailně umýt. Pravidelným čištěním podpoříte dlouhodobou funkčnost lahve a zejména pak budete mít daleko lepší pocit z popíjení drahokamové vody, teplých čajů či jiných nápojů.

Jak často mám termoláhev ViA HEAT čistit?

Doporučujeme alespoň jednou za 7-10 dní lahev rozebrat a vyčistit. Z osobní zkušenosti bych však doporučoval termoláhev vyčistit klidně i jednou za 4-5 dní. Uvidíte sami, že popíjení z čerstvě vyčištěné lahve je daleko lepší a poznáte to i na chuti vody / sypaného čaje / teplého nápoje. Osobně doporučuji i použití například kartáčku na vyčištění hůře dostupných míst v horním a spodním víčku.

Je možné termoláhve ViA HEAT rozebrat?

Ano. Právě variabilnost je velkou výhodou termoláhve ViA HEAT, kterou oceníte zejména při čištění. Tato termoláhev je oboustranně rozebíratelná. Celkem můžeme lahev ViA rozebrat na 6 součástek (komponentů) – samotné sklo, horní a spodní silikonové těsnění, horní a spodní víčko a drahokamový modul. Doporučujeme pravidelnou kontrolu dotažení drahokamového modulu ve spodním víčku.

Které části termoláhve lze mýt v myčce?

V myčce lze mýt samotné sklo termoláhve a silikonová těsnění (horní + spodní). Víčka nedoporučujeme mýt v myčce. Drahokamový modul se nesmí mýt v myčce! Z osobní zkušenosti však doporučuji omývat jednotlivé části termoláhve ViA HEAT ručně pod tekoucí vodou. V myčce často nedojde ke 100% očistnému procesu a vše je potřeba znovu umýt ručně.

TECHNICKÉ OTÁZKY & VYSVĚTLENÍ
Jaký objem má termoláhev ViA HEAT?

Termoláhev ViA HEATobjem 360 ml.

Z jakého skla je termoláhev ViA HEAT?

Sklo u termolahve ViA HEAT je dvoustěnné a je výrobkem německých sklářů. Sklo je vyrobeno z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel.

Proč je sklo u termoláhve ViA HEAT dvojité?

U této termoláhve ViA HEAT je hlavním cílem udržení vnitřní teploty tekutiny (teplé, nebo studené). Současně bylo také cílem zachování optimální vnější teploty skla lahve. Jednoduše řečeno, aby u tohoto produktu bylo možné lahev popíjet / nosit i za předpokladu, že do lahve naplníte vroucí tekutiny (vyšší než 30°C, maximálně 100°C).

V čem je termoláhev zabalená při dodání?

Termoláhev ViA HEAT dodáváme v bezpečném balení, z tvrzeného papíru, který lahev dokonale chrání. Rozevírací obal je ochráněn pouzdrem. Drahokamový modul zajišťuje v lahvi mikrotenový obal, upevněný ke spodnímu víčku.

Kdy je voda (teplý nápoj, čaj, káva apod.) v lahvi připravená?

Pokud se bavíme o vodě, tak u té dojde k procesu revitalizace již po 7-10 minutách. V případě sypaného čaje je to individuální. Vždy záleží na době louhování, kterou by měl udávat výrobce daného sypaného čaje. Zpravidla je to 3-12 minut. V rámci dalších teplých nápojů je doba přípravy individuální.

Jak dlouho mohu mít vodu (čaj či jinou tekutinu) v termoláhvi?

V ideálním případě maximálně 48-72 hodin. Z pohledu hygienického a bakteriologického je potřeba po 3 dnech nepoužití vody, obsah lahev vylít (zalít květiny například) a naplnit čerstvou vodou.

Mohu používat termoláhev ViA HEAT i na vodu klasické teploty?

Samozřejmě, lahev můžete používat i na vodu běžné teploty. Termoláhev ViA HEAT má schopnost nejen udržet horký nápoj déle teplý, ale i opačně. Studený nápoj vám dokáže udržet déle čerstvý a studený.

Mohu si objednat vlastní drahokamovou směs do lahve ViA HEAT?

Ano, je to možné ve výjimečných případech, formou zakázkové výroby.

Lze horní víčko termoláhev ViA HEAT rozebrat?

Ano. V horním víčku je speciální silikonové těsnění, které doporučujeme při čištění vyjmout a oba komponenty důkladně umýt.

Je silikonové těsnění bezpečné při použití vroucí vody?

Ano, silikonové těsnění je naprosto bezpečné. Je vyrobeno z potravinářského silikonu, který se obecně používá při styku s potravinami a tekutinami.

K čemu je malé silikonové těsnění na spodní části skla lahve?

Tento silikonový kroužek plní funkci zejména pro co nejlepší těsnící schopnost lahve.

Jakou funkci má těsnění u horního víčka termoláhve ViA HEAT?

První funkce tohoto těsnění je zajištění styku tekutiny pouze s čistým sklem a potravinářským silikonem. Druhá funkce zajišťuje společně s horním víčkem elasticitu vůči měnícímu se tlaku uvnitř lahve. Jedná se o technologií FlexLid. Tento patentovaný uzávěr zaručuje snadné otevření lahve i při vychladlé tekutině. Těsnění eliminuje vzniklý podtlak (potravinářský silikon v horním víčku svým prohnutím eliminuje podtlak).

Je silikonové těsnění dlouhodobě funkční?

Samozřejmě. Pro co nejdelší výdrž těchto těsnění doporučujeme jejich pravidelné čištění. V případě ztráty či poškození je možné obě těsnění dokoupit.

Mohu modul s drahokamy otevřít ze spodní části?

Modul nelze otevřít. Skleněný modul s drahokamy je při výrobě hermeticky uzavřený tak, aby nebylo možné jej otevřít.

Kolik termoláhev ViA HEAT váží? Prázdná / naplněná.

Prázdná termoláhev ViA HEAT váží 600-620 g (v závislosti na váze drahokamů). Naplněná termoláhev ViA HEAT váží 960-980 g. Termoláhev ViA HEAT bez drahokamového modulu váží 485 g.

V jakém teplotním rozsahu mohu termoláhev ViA HEAT používat?

Použití v rozsahu venkovní teploty -20°C až 100 °C.

V jakém rozsahu teplot tekutiny mohu do lahve nalít?

Teplota tekutiny vhodná pro termoláhev ViA HEAT je 0°C - 100°C.

NÁHRADNÍ SOUČÁSTKY
Mohu zakoupit nové těsnění a víčka?

Ano. Veškeré komponenty k termoláhvi ViA HEAT máme k dispozici v e-shopu.

Mám rozbité sklo lahve. Lze ho koupit samostatně?
Mohu zakoupit lahev ViA HEAT samostatně bez drahokamového modulu?

Ano. Termoláhev ViA HEAT máme k dispozici v e-shopu samostatně bez drahokamového modulu.

OCHRANA LAHVE & OBALY
Jak lahev nejlépe ochránit proti poškození?

Pro maximální ochranu termoláhev při použití na cestách máme v nabídce 3 typy ochranných obalůručně háčkované obaly, silikonový obal a obal z filcového materiálu. Tyto obaly chrání komplexně lahev, kromě horního víčka, které zůstává přístupné ke konzumaci. Výhodou je také to, že dokáží udržet částečně tekutinu déle teplou / studenou.

Mohu na termoláhev ViA HEAT použít silikonové pouzdro LOOP?

Použití LOOPu u termoláhve ViA HEAT nedoporučujeme. Jeho využití je však možné a rozměrově odpovídá. Vlivem použití horní části poutka LOOP může dojít ke snížení funkce horního uzávěru vlivem eliminace podtlaku.

Udrží ručně háčkované obaly a silikonový obal tekutinu déle teplou / studenou?

Ano, částečně udrží. Perfektní funkci plní neoprenový obal z pohledu udržení teplého či studeného nápoje.

PROBLÉMY & ŘEŠENÍ
Termoláhev špatně těsní. Jak to mám řešit?

V první řadě doporučujeme celou lahev rozebrat a důkladně vyčistit, zejména spodní víčko. Vyjměte i drahokamový modul a těsnění. Vše důkladně omyjte a následně znovu sestavte. Lahev naplňte tekutinou. Pokud bude problém přetrvávat, kontaktujte nás, prosím, na emailové adrese: info@vitajuwel.cz. Situaci se budeme snažit vyřešit k vaší maximální spokojenosti.

Rozbil/a jsem drahokamový modul. Co mám udělat s drahokamy?

Drahokamy si určitě ponechte. Firma VitaJuwel nabízí zákazníkům unikátní nabídku v podobě slevy 50% na nový produkt s drahokamy v případě poškození vlastním zaviněním. Realizace této nabídky je velice jednoduchá: postačuje odeslání poškozeného produktu, nebo kompletní drahokamové směsi na adresu: VitaJuwel CZ, Plzeňská 685, 330 27 Vejprnice-Brůdek. Podmínkou je vložení vyplněného formuláře s údaji, jakým způsobem máme nový produkt zaslat zpět a formu úhrady.

Na skle lahve mám po delší době používání usazeniny (kapičky). Co s tím?

Pro tento případ doporučujeme primárně přírodní BIO cestu. Neoptimálnější je ponořit sklo lahve do octového nálevu (1/3 ocet, 2/3 voda). Pokud usazeniny jsou malého charakteru, postačuje cca 1-2 hodiny. V případě vyššího znečištění nechte do druhého dne. Poté sklo dokonale omyjte. Obdobným způsobem lze použít i citrónovou vodu.

Termoláhev nelze otevřít. Jak postupovat?

V tomto případě lze doporučit vyjmutí spodního víčka s drahokamových modulem. Následně lahev obraťte a naplňte vroucí vodou. Nechte působit zhruba 1 minutu. Poté vodu vylijte a při takto zahřátém těle lahve zkuste víčko povolit. Pokud problém přetrvává, kontaktujte nás na emailové adrese: info@vitajuwel.cz. Situaci se budeme snažit vyřešit k vaší maximální spokojenosti.

Nelze otevřít spodní víčko s modulem. Jak postupovat?

V tomto případě lze doporučit vyjmutí horního víčka. Následně lahev naplňte vroucí vodou. Nechte působit zhruba 1 minutu. Poté vodu vylijte a při takto zahřátém těle lahve zkuste víčko povolit. Pokud problém přetrvává, kontaktujte nás na emailové adrese: info@vitajuwel.cz. Situaci se budeme snažit vyřešit k vaší maximální spokojenosti.

Tekutina v modulu se zakalila. Je to v pořádku?

Zakalení tekutiny obecně nemá vliv na funkčnost lahve. V tomto okamžiku lze termoláhev plnohodnotně využívat, jedná se spíše o estetický problém. Doporučujeme pořídit od daného modulu fotografie a jejich zaslání na emailovou adresu: info@vitajuwel.cz. Tyto záležitosti řešíme v rámci reklamace výměnou drahokamového modulu za nový.

Mám naprasklý modul. Mohu termoláhev dál používat a konzumovat vodu?

Pokud došlo k určitému poškození skleněné schránky modulu, nedoporučujeme termoláhev nadále používat. Poprosíme vás o nafocení modulu a zaslání daných fotografií na emailovou adresu: info@vitajuwel.cz. Situaci se budeme snažit vyřešit k vaší maximální spokojenosti.

U drahokamového modulu mám úbytek vnitřní tekutiny. Je to v pořádku?

Standardně by k tomu nemělo docházet. Pokud je pokles tekutiny výrazný, nedoporučujeme lahev nadále používat. V tomto případě doporučujeme nás kontaktovat na email: info@vitajuwel.cz, abychom spolu situaci vyřešili. Tyto záležitosti řešíme v rámci reklamace výměnou drahokamového modulu za nový.

SÍTKO NA ČAJ
Z jakého materiálu je vyrobeno sítko k termoláhvi ViA HEAT?

Sítko je vyrobeno z kvalitního nerezového materiálu. Nerezový box pro uložení sítka slouží v případě jeho nepoužívání k hygienické ochraně sítka.

Mohu do sítka vložit jakýkoliv sypaný čaj?

Ano, do sítka lze vložit jakýkoliv sypaný čaj či ovocnou směs. Pro některé zákazníky je příjemné i oddělení například kousku citrónu a jeho vložení do sítka.

Jak sítko správně čistit?

Doporučujeme sítko ihned po jeho použití vyprázdnit a pod tekoucí vodou vyčistit. Tímto udržíte sítko v dokonalé čistotě a dlouhodobé funkčnosti.

Jak dlouho bych měla sítko nechat v lahvi při “louhování” čaje?

Zde záleží na použitém sypaném čaji. U každého typu čaje výrobce udává délku louhování. Standardně je to v rozmezí 3-12 minut.

Ztratil jsem horní silikonové těsnění u sítka. Lze ho dokoupit?

V případě ztráty se neváhejte ozvat na emailovou schránku: info@vitajuwel.cz. Situaci se pokusíme vyřešit k vaší maximální spokojenosti.

Jde lahev zavřít horním víčkem i za předpokladu, že je sítko v lahvi?

Ano, samozřejmě i na toto je myšleno. Uzavření lahve i s nasazeným sítkem je možná.