Dotazy k láhvi inu!

DOTAZY K LÁHVI INU!
PÉČE & ČIŠTĚNÍ
Jak pečovat o lahev Inu?

Lahev Inu není bezúdržbová, je potřeba ji věnovat péči, zejména v oblasti čištění. Očistu lahve doporučujeme provádět alespoň jednou za 7-10 dní. Klidně i častěji. Při procesu čištění je vhodné lahev kompletně rozebrat a každou z částí detailně umýt. Pravidelným čištěním podpoříte dlouhodobou funkčnost lahve a zejména pak budete mít daleko lepší pocit z popíjení drahokamové vody.

Jak lahev Inu správně čistit a jak často?

Láhev Inu doporučujeme čistit alespoň jedenkrát za 7-10 dní. Proces čištění je následující: odšroubujete horní víčko, ze kterého vyndejte silikonové těsnění a oba komponenty důkladně omyjte. Vnitřek skleněné lahve vypláchneme teplejší vodou a omyjeme pomocí menšího kartáče. Následně opět vypláchneme. Spodní komora s drahokamy nevyžaduje žádnou speciální péči. Postačuje drahokamy vyndat, prostor vypláchnout, dokonale usušit a drahokamy zpět vrátit. Spodní víčko a silikonové těsnění rovněž doporučujeme umýt a vysušit.

Je možné lahev Inu rozebrat?

Ano. Láhev Inu je oboustranně rozebíratelná. Oproti láhvi ViA s tím rozdílem, že do prostoru, kam se nalévá voda, je přístup pouze z horní strany. Vnitřní část lahve Inu je oddělena přepážkou. Po kompletním rozebrání budete mít celkem 6 částí: samotné sklo lahve, 2x víčko, 2x silikonové těsnění a drahokamy.

Které části lahve lze mýt v myčce?

V myčce lze mýt pouze skleněnou část lahve a silikonové těsnění (bez víček a drahokamů). Z vlastní zkušenosti však doporučujeme preferovat čištění ručně pod tekoucí vodou a pomocí kartáče. Zbylé části lahve Inu se nemohou mýt v myčce.

TECHNICKÉ OTÁZKY & VYSVĚTLENÍ
Jaká je záruka na lahev Inu?

Na láhev Inu poskytujeme záruku 2 roky.

Z jakého skla je lahev Inu?

Sklo je vyrobeno z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel.

Kolik lahev Inu váží? Prázdná / naplněná.

Prázdná láhev Inu s křišťály váží 447 g. Naplněná lahev Inu s křišťály váží 947 g.

Jaký má lahev Inu objem?

Lahev Inuobjem 0,5 litru.

V čem je lahev zabalená při dodání?

Lahev Inu dodáváme v bezpečném balení, z tvrzeného papíru, který lahev dokonale chrání.

Proč vznikl koncept lahve Inu, když VitaJuwel vyrábí lahev ViA?

Láhev Inu je určitou možností pro zákazníky, kteří vědomě pracují s drahokamy a plně si uvědomují funkci a schopnosti drahokamů. Na základě jejich zkušenosti si mohou snadno připravit vlastní, unikátní drahokamovou směs pro ošetření vody. Pro skupinu těchto zákazníků je u lahve Inu další výhodou, že odpadá náročné a pravidelné čištění drahokamů, jelikož jsou v lahvi Inu v odděleném prostoru (nejsou vkládány přímo do vody).

Je silikonové těsnění v horním víčku nezávadné?

Ano, je zcela bezpečné. Těsnění je vyrobeno z potravinářského silikonu vhodného pro styk s potravinami a tekutinami.

K čemu je malé silikonové těsnění na spodní části skla lahve?

Tento silikonový kroužek plní funkci zejména pro co nejlepší těsnící schopnost lahve.

Kdy je voda v lahvi připravená?

Voda je připravená (zrevitalizovaná) již po 7 minutách. Zjištěno na základě biologického posudku a testování. Komplexní změna, zejména v oblasti chuti, přichází v horizontu několika desítek minut.

Lze do lahve Inu nalít horkou nebo vroucí vodu?

Ano. Láhev Inu je připravena pro nalítí vroucí vody. Je třeba však brát fakt, že sklo je pouze jednostěnné, a tak může být dotek nepříjemný. Pro efektivní použití cestovní lahve na vroucí vodu jsme vytvořili koncept termoláhve ViA HEAT s dvoustěnným sklem.

Mohu si do lahve Inu vložit vlastní drahokamy?

Samozřejmě. Právě za tímto účelem byl koncept láhve Inu vytvořen. Lahev Inu má ve spodní části komoru, do které lze vložit kterékoliv drahokamy. V základu je lahev Inu dodávána s křišťály a je jen na vás jakou unikátní drahokamovou směs si vytvoříte. Je potřeba brát zřetel na schopnosti a vlastnosti drahokamové směsi.

Mohu vytvořit jakoukoliv drahokamovou kombinaci?

Tuto lahev jsme připravili právě jako základ pro vytvoření unikátních drahokamových směsí zákazníky, kteří se v této oblasti orientují. S lahví Inu předáváme částečnou zodpovědnost za použité a čisté drahokamy právě na zákazníka, jehož úkolem je příprava kombinované drahokamové směsi. Láhev Inu je plně funkční a běžně použitelná v základu s křišťály, které jsou umístěné v odděleném prostoru spodní části lahve.

Je potřeba čistit drahokamy v lahvi Inu?

Čištění, dobíjení a energetizace těchto drahokamů v krátkodobém horizontu odpadá. Vnímání a péče o drahokamy přenecháváme v tomto ohledu a v této lahvi již plně na zákazníkovi.

Je potřeba do spodní komory s drahokamy nalít nějakou tekutinu?

Drahokamy v tomto spodním prostoru lahve lze ponechat bez tekutiny. Pokud však budete chtít urychlit vyzařování drahokamů, lze do tohoto prostoru ve spodní části lahve nalít kvalitní čistou vodu a doplnit pár kapkami čistého alkoholu. V tomto případě doplnit těsnění a dokonale uzavřít víčkem.

K čemu je vypískovaný symbol Květu života na dne skleněné části lahve Inu?

Jedná se o nejstarší energetický symbol lidstva. Tento energetický systém má schopnost již během pár minut podpořit vitalitu ošetřované vody. V této lahvi působí na vodu tedy nejen síla drahokamů, nýbrž i energie Květu života.

NÁHRADNÍ SOUČÁSTKY
Chci změnit barvu víček. Je možné víčka dokoupit?

Ano. Jednotlivé barevné varianty víček jsou k dostání v e-shopu.

OCHRANA LAHVE & OBALY
Jak lahev nejlépe ochránit proti poškození?

Jste vlastníci lahve z nejpevnějšího borosilikátového skla. Už jen tato informace svědčí o velice pevném sklu. Doporučujeme zacházení s lahví s vědomím používání skleněné lahve. Nabízíme k lahvi některé doplňky, například obal ve dvou barevných kombinaci z filzového materiálu s poutkem pro snadné přenášení, který zajišťuje dokonalou ochranu pro lahev Inu.

Z čeho jsou vyrobené obaly pro lahev Inu?

Základem je filzový materiál dané tloušťky. Konstrukčně je obal vytvořen tak, aby dokonale chránil lahev. Poutko z pevného materiálu zajišťuje snadné přenášení lahve na jednom prstu.

Mohu obaly k lahvi Inu prát v pračce?

Ano, na teplotu do 30°C. Po vyprání doporučujeme obal nechat vyschnout na lahvi pro udržení tvaru.

Mám lahev Inu. Bude lahev pasovat na ručně háčkovaný obal?

Ano. Naše ručně háčkované obaly jsou kompatibilní jak pro láhev Inu, tak také pro láhve ViA a termoláhve ViA HEAT.

Udrží ručně háčkované obaly a obaly k lahvi Inu tekutinu déle teplou / studenou?

Ano, částečně udrží a mají určitou schopnost z pohledu udržení teplého či studeného nápoje.

Mohu na lahev Inu použít silikonový kryt LOOP?

Možné to je. Primárně je silikonový kryt LOOP určený pro láhve ViA. Rozměrově pasuje ale také na láhve Inu, takže je variantně možné LOOP využít i pro tento typ lahve.

O DRAHOKAMECH
Na co si dát pozor při plnění lahve vlastní drahokamovou směsí?

V tomto okamžiku neřešíme kombinaci drahokamů, nýbrž je nutné podotknout, že je velice nutné naplnění pouze určitého množství drahokamů do spodní části lahve (předem určeného prostoru). Důvodem je v případě přeplnění této spodní komory možnost poškození vlastního odděleného prostoru mezi drahokamy a vodou. Tato záležitost není předmětem reklamace. Vámi použité drahokamy by neměly být až s příliš ostrými hranami, mohlo by dojít k poškození mezi-stěny láhve Inu. 

Odkud pochází drahokamy v připravených směsích k lahvi Inu?

Všechny námi dodávané drahokamy podléhají systému fair-trade. Čisté drahokamy pocházejí prakticky z celého světa, dle konkrétního naleziště.

Proč máte v nabídce zrovna tyto drahokamové směsi?

Předpřipravené drahokamové směsi od VitaJuwel jsou častými kombinacemi drahokamů a zároveň se dotýkají obecně poptávaných témat v našich životech. Každá směs je striktně sestavená odborníky na drahokamy.

V jaké formě obdržím drahokamy?

Každou drahokamovou směs k lahvi Inu dodáváme ve skleněné dóze s víčkem bílé barvy. Tato dóza slouží pro dodání nových drahokamů, případně pro naplnění drahokamů, které aktuálně ve vaší lahvi máte.

Mohu do lahve Inu vložit jednotlivé drahokamy ze sekce “Minerály zvěrokruhu”?

Ano, samozřejmě. Právě za tímto účelem jsme do naší nabídky tyto drahokamy zařadili. Lahve Inu jsou dodávány v základu s křišťály, ke kterým lze přiložit jednotlivý drahokam ze série “Minerály zvěrokruhu”.

Ve vaší nabídce jsem nenašel drahokam, který hledám. Co mám dělat?

Ve VitaJuwel pracujeme pouze s vybranými drahokamy. Jejich kvalita a původ je pravidelně kontrolována a podléhají pravidlům fair-trade. Pokud máte specifické přání ohledně drahokamů, neváhejte se na nás obrátit, pokusíme se najít řešení.

Obdržím k drahokamu “Minerály zvěrokruhu” nějaké informace o daném drahokamu?

Ano. Drahokam je dodávaný s rozevíratelnou papírovou kartičkou, kde najdete detailní informace o působení a původu daného drahého kamenu. Informace jsou dohledatelné také na našich webových stránkách vždy v produktové kartě daného produktu.

PROBLÉMY & ŘEŠENÍ
Lahev špatně těsní. Jak to mám řešit?

U láhve Inu může být problém špatné netěsnosti ve většině případů u horního víčka. Pokud k tomuto dojde, doporučujeme o odšroubování víčka, vyjmutí silikonového těsnění a vyčištění obou komponentů. Po znovu-sestavení vyzkoušejte těsnící schopnosti lahve. Pokud problém přetrvává, neváhejte se nám ozvat na email: info@vitajuwel.cz.

Na skle lahve mám po delší době používání usazeniny (kapičky). Co s tím?

Pro tento případ doporučujeme primárně přírodní BIO cestu. Neoptimálnější je ponořit sklo lahve do octového nálevu (1/3 ocet, 2/3 voda). Pokud usazeniny jsou malého charakteru, postačuje cca 1-2 hodiny. V případě vyššího znečištění nechte do druhého dne. Poté sklo dokonale omyjte. Obdobným způsobem lze použít i citrónovou vodu.

Mám rozbité sklo lahve. Lze ho koupit samostatně?

I u tohoto produktu vycházíme zákazníkům maximálně vstříc. V případě poškození vlastním zaviněním a dodáním veškerého obsahu drahokamů na naši adresu, nabízíme 50% slevu na nový produkt. Realizace této nabídky je velice jednoduchá: postačuje odeslání poškozeného produktu, nebo kompletní drahokamové směsi na adresu: VitaJuwel CZ, Plzeňská 685, 330 27 Vejprnice-Brůdek. Podmínkou je vložení vyplněného formuláře s údaji, jakým způsobem máme nový produkt zaslat zpět a formu úhrady.