Dotazy ke karafám

DOTAZY KE KARAFÁM
TECHNICKÉ PARAMETRY
Z jakého skla jsou vyrobeny karafy VitaJuwel?

Sklo je vyrobeno z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel.

Je sklo dlouhodobě nezávadné?

Sklo obecně se řadí mezi nejvíce hygienicky použitelný materiál, zejména pro používání ve styku s vodou. VitaJuwel pracuje pouze se sklem zbaveným těžkých kovů, čili čistým sklem. Na této úrovni není voda zatěžována potenciálně vibracemi těžkých kovů v běžném skle obsažených.

Z jakého materiálu jsou vyrobeny víčka karafy ERA / GRANDE?

Víčka u těchto karaf jsou vyrobeny z nerezového materiálu, který je určený pro dlouhodobé používání.

Je gumové těsnění bezpečné pro styk s vodou?

Ano. Toto těsnění je vyrobeno z bezpečného potravinářského silikonu, podobně jako u láhve ViA a termoláhve ViA HEAT.

Mám rozbitou karafu ERA / GRANDE. Platí i na tyto produkty 50% sleva?

Neplatí, 50% sleva se vztahuje pouze na produkty naplněné drahokamy. I v tomto případě se snažíme našim zákazníkům vyjít maximálně vstříc. Týká se to produktů karafy ERA a zásobníku GRANDE. V případě vlastního poškození karafy nabízíme 20% slevu na nový produkt. Její aktivace je možná zasláním fotografie poškozeného produktu na emailovou adresu: info@vitajuwel.cz a přiložení původní objednávky (daňového dokladu) nebo uvedení kontaktních údajů s doručovací adresou včetně tel. čísla. Na tomto základě se budeme snažit celou záležitost obratem vyřešit k vaší maximální spokojenosti. (více informací ZDE)

KARAFA ERA S FIOLOU
Kde se karafa ERA vyrábí?

Karafa ERA je výrobkem slovenských sklářů. Karafa ERA je vybavena nerezovým uzávěrem, který slouží pro upevnění drahokamové fioly.

Jaký objem má karafa ERA?

Karafa ERA má objem 1,3 litru.

Jak mám pečovat a správně čistit karafu ERA?

Karafa ERA je na jedné straně bezúdržbová, přesto doporučujeme jedenkrát za 7-10 dní karafu vyčistit. Vždy záleží na kvalitně vody, kterou do karafy naplníte. Čištění karafy představuje vyjmutí nerezového uzávěru společně s drahokamovou fiolou. Tuto část postačuje opláchnout pod tekoucí vodou běžné teploty (doporučujeme alespoň 1x za měsíc tuto část rozmontovat a detailně umýt). Vlastní karafu doporučujeme v případě nečistot očistit kartáčem, který dodáváme jako příslušenství ke karafě. Vnější stranu lze omýt houbičkou s použitím jemného čistícího prostředku. Vnitřní prostor karafy nedoporučujeme čistit houbičkou (pouze novou) či různými čistícími prostředky. Je možné zanést bakterie do vnitřního prostoru karafy.

Většina zákazníků využívá možnosti doplňování vody skrze horní nerezový uzávěr (čili karafu neotevírá) a vodu tak spotřebují během jednoho dne. Pouze doplňují vodu.

Jak často musím karafu ERA čistit?

Karafu ERA doporučujeme vyčistit alespoň jednou za 7-10 dní. Interval k čištění karafy ERA je značně individuální. Doporučujeme však tento proces nezanedbávat a o karafu se starat pravidelně.

Je nutné použití kartáče od VitaJuwel pro čištění karafy ERA?

Není nutné, nicméně použití kartáče je velmi rychlé a efektivní. Pokud se rozhodnete vnitřek karafy ERA čistit houbičku či jiným způsobem, doporučujeme vždy použití nového produktu. Zamezíte tak zanesení bakterií do vnitřní části karafy.

Musím při čištění vyndat fiolu z horního víčka?

Není nutné vždy. Doporučujeme alespoň 1x za měsíc tuto část rozmontovat a detailně umýt.

Musím čistit i fiolu?

Fiolu lze oplachovat pod tekoucí vodou včetně nerezového uzávěru. Doporučujeme před a po otřít buďto novou houbičkou, nebo papírovým ubrouskem. Alespoň 1x do měsíce fiolu vyjměte z nerezového uzávěru a tyto komponenty dokonale vyčistěte.

Jak dlouho mohu mít vodu v karafě?

V ideálním případě maximálně 48-72 hodin. Z pohledu hygienického a bakteriologického je potřeba po 3 dnech nepoužití vody, obsah karafy vylít (zalít květiny například) a naplnit čerstvou vodou. Z vlastní zkušenosti víme, že voda vydrží mnohem déle, řídíme se však hygienickými předpisy.

Na stěně karafy pozoruji po pár minutách od nalití vody bublinky. Proč tomu tak je?

Na základě biologického posudku bylo prokázáno, že drahokamy ovlivňující vodu mají schopnost změnit molekulární strukturu vody a zároveň nastavit jinak chemické parametry. Jedním z těchto parametrů je zvýšení obsahu kyslíku ve vodě. Při působení drahokamů může dojít usazování bublinek na stěnách karafy a vzniku vyššího obsahu kyslíku ve vodě. Tento proces má pozitivní vliv.

Udrží nerezové víčko drahokamovou fiolu? Nedojde k poškození?

Víčko fiolu bez problému udrží. Karafa ERA byla speciálně vyvinuta na použití s drahokamovými fiolami. Dle zkušenosti naší i zákazníků je tento způsob zcela bezpečný. Servírování vody a její kompletní vylití z karafy je zcela bezpečné. Jedná se o sklo, z tohoto důvodu doporučujeme klidnou manipulaci bez prudkých pohybů.

Na skle karafy / nerezovém víčku jsou stopy po vodě (usazeniny). Jde to odstranit?

Pro tento případ doporučujeme primárně přírodní BIO cestu. Nejoptimálnější je ponořit karafu do octového nálevu (1/3 ocet, 2/3 voda). Pokud usazeniny jsou malého charakteru, postačuje cca 1-2 hodiny. V případě vyššího znečištění nechte do druhého dne. Poté karafu, víčko a fiolu dokonale omyjte. Obdobným způsobem lze použít i citrónovou vodu.

Vlastní karafu ERA s vypískovaným symbolem Květem života. Musím sklo čistit nějak speciálně?

Sklo v tomto případě nedoporučujeme mýt v myčce. Pouze ručně pod tekoucí vodou. Žádná specifická péče u této karafy není potřeba.

Mohu mýt karafu ERA v myčce?

V myčce lze mýt pouze skleněnou část karafy ERA. Z vlastní zkušenosti však doporučujeme čistit karafu ERA ručně pod tekoucí vodou a za pomocí kartáče. V myčce nemusí dojít ke 100% očistnému procesu.

Mohu zakoupit karafu ERA samostatně bez drahokamové fioly?

Samozřejmě. Karafa ERA je k dostání v našem e-shopu také samostatně bez drahokamové fioly. Karafa ERA byla speciálně vytvořena pro použití s fiolou, ale je možné ji použít i samostatně.

Lze dokoupit jen kovové víčko?

Karafu ERA je prodávána pouze jako celek. Náhradní součástky k tomuto produktu v e-shopu nenabízíme. Pokud u vás vznikl nějaký problém ohledně náhradních součástek ke karafě ERA, tak nás neváhejte kontaktovat na emailu: info@vitajuwel.cz.

Lze dokoupit jen skleněnou část karafy?

Karafu ERA je prodávána pouze jako celek. Pokud došlo k poškození skleněné části karafy ERA vlastním přičiněním, nabízíme zákazníkům speciální 20% slevu na novou karafu ERA. Její aktivace je možná zasláním fotografie poškozeného produktu na emailovou adresu: info@vitajuwel.cz a přiložení původní objednávky (daňového dokladu) nebo uvedení kontaktních údajů s doručovací adresou včetně tel. čísla. Na tomto základě se budeme snažit celou záležitost obratem vyřešit k vaší maximální spokojenosti. (více informací ZDE)

V jakém balení karafu ERA obdržím?

Karafa ERA je dodávána v bezpečném papírovém balení. Ve spodním části je umístěné skleněné tělo karafy a v horní části samotně odděleno kovové víčko (s těsněním), které je uloženo v pytlíku.

Kolik karafa ERA váží? Prázdná / prázdná s fiolou / naplněná s fiolou.

Prázdná karafa ERA bez fioly váží 767 g. Prádzná karafa ERA s vloženou fiolou váží 1013 g. Naplněná karafa ERA (1,3 litru tekutiny) s fiolou váží 2330 g.

Nerezové víčko jde hůře nasadit na skleněnou část karafy. Jak to řešit?

Při výrobě děláme maximum pro to, aby k tomu nedocházelo. Pokud k této variantě skutečně došlo, neváhejte se na nás obrátit na emailové adrese: info@vitajuwel.cz.

Pro nasazení víčka na sklo karafy je vhodný krouživý pohyb směrem dolů. Tímto zcela bezpečně upevníte fiolu do karafy.

ZÁSOBNÍK GRANDE S FIOLOU
Kde se zásobník GRANDE vyrábí?

Zásobník GRANDE je ručním výrobkem polských sklářů. GRANDE disponuje ještě kovovým víčkem a nerezovým kohoutkem, který patří kvalitativně k nejlepším na trhu.

Jaký objem má zásobník GRANDE?

Zásobník GRANDEobjem 7 litrů.

Jak mám pečovat a bezpečně čistit zásobník GRANDE?

Zásobník GRANDE je prakticky bezúdržbový. Z vlastní zkušenosti i zkušenosti zákazníků doporučujeme karafu umýt alespoň jednou za 7-10 dní. Proces čištění začíná vyjmutí nerezového uzávěru společně s fiolou. Tyto komponenty stačí opláchnout pod tekoucí vodou a otřít čistým ubrouskem. Následně vyprázdníme vlastní nádobu GRANDE. Její čištění provedeme pomocí nové houbičky bez chemických přípravků, otřít a důkladně vypláchnout. Podobným způsobem postupujeme i v případě vnější části karafy a podstavce ke karafě GRANDE. Následně vše opět složíme do původního stavu.

Musím čistit i fiolu?

Drahokamová fiola nevyžaduje žádnou speciální péči. Při čištění je vhodné fiolu vyjmout z nerezového víčka, otřít, opláchnout pod tekoucí vodou a usušit. Následně znovu vložit do kovového víčka a společně vložit do karafy.

Musí se kohoutek nějak vyplachovat / čistit?

Doporučujeme nerezový kohoutek 1x za cca 1-2 měsíce propláchnout teplejší vodou (cca 35-50°C). Zabráníte vzniku a množení kulových bakterií či jiných organismů. Propláchnutí provedeme při obrácené vyprázdněné nádobě otevřením kohoutku a prolitím teplejší vodou. V případě potřeby je možnost vyčistit i mechanicky (pomocí vatičky či kartáčku).

V ojedinělých případech při používání velmi tvrdé vody může docházet k usazeninám i na nerezovém kohoutku. V tomto případě doporučujeme vyjmutí kohoutku a jeho ponoření do octového nálevu (1/3 octa, 2/3 vody). V nálevu ponecháme minimálně 24 hodin, poté důkladně omyjeme a vše znovu složíme.

Mohu mýt zásobník GRANDE v myčce?

Zásobník GRANDE nedoporučujeme mýt v myčce. Pokud je to možné preferujte ruční mytí karafy i ostatních komponentů u tohoto výrobku. Vyvarujete se případného poškození produktu při mycím procesu v myčce.

Jak dlouho mohu mít vodu v karafě?

V ideálním případě maximálně 48-72 hodin. Z pohledu hygienického a bakteriologického je potřeba po 3 dnech nepoužití vody, obsah karafy vylít (zalít květiny například) a naplnit čerstvou vodou. Z vlastní zkušenosti víme, že voda vydrží mnohem déle, řídíme se však hygienickými předpisy.

Na stěně lahve pozoruji po pár minutách od nalití vody bublinky. Proč tomu tak je?

Na základě biologického posudku bylo prokázáno, že drahokamy ovlivňující vodu mají schopnost změnit molekulární strukturu vody a zároveň nastavit jinak chemické parametry. Jedním z těchto parametrů je zvýšení obsahu kyslíku ve vodě. Při působení drahokamů může dojít usazování bublinek na stěnách karafy a vzniku vyššího obsahu kyslíku ve vodě. Tento proces má pozitivní vliv.

Mohu zakoupit karafu GRANDE samostatně bez drahokamové fioly?

Ano, je to možné. Karafu GRANDE máme k dispozici v našem e-shopu i samostatně. Součástí balení je samotná skleněná karafa, skleněný podstavec a horní nerezové víčko.

Na nerezovém víčku karafy jsou stopy po vodě (usazenina). Jde to odstranit?

Pro tento případ doporučujeme primárně přírodní BIO cestu. Neoptimálnější je ponořit víčko do octového nálevu (1/3 ocet, 2/3 voda). Pokud usazeniny jsou malého charakteru, postačuje cca 1-2 hodiny. V případě vyššího znečištění nechte do druhého dne. Poté víčko dokonale omyjte. Obdobným způsobem lze použít i citrónovou vodu.

V jakém balení karafu GRANDE obdržím?

Karafa GRANDE je dodávána ve dvou papírových krabicích. V první větší krabici je uložena skleněná karafa s nerezovým víčkem. Ve druhé krabici je uložený skleněný podstavec pod sklo karafy.

Jde dokoupit samostatně skleněnou nádobu a podstavec?

V nabídce v e-shopu samostatně tyto komponenty nemáme. Snažíme se však i v tomto zákazníkům vyjít vstříc. Pokud došlo k rozbití jedné z částí zásobníku GRANDE vlastním přičiněním, neváhejte nás kontaktovat na emailové adrese: info@vitajuwel.cz. Pokusíme se situaci vyřešit k vaší maximální spokojenosti.

Kolik karafa GRANDE váží? Prázdná / naplněná.

Karafa GRANDE s podstavcem a vloženou fiolou bez vody váží 3,2 - 3,4 kg. Naplněná karafa GRANDE s podstavcem a vloženou fiolou plně naplněná pojme 7 litrů vody, čímž váží 10,2 - 10,4 kg.

KARAFA NA VÍNO S FIOLOU
Proč bych měl tento produkt používat?

Fiola na víno má funkci revitalizace vína, jejímž důsledkem můžeme již po 7 minutách vnímat změněnou (jemnější) chuť vína. Vlivem použitých drahokamů dochází ve víně ke změně (transformaci) kyselin a tříslovin ve víně obsažených. Naši zákazníci potvrzují, že u vína dochází k značné změně v oblasti chuti, a to jejím změněným nastavením při zachování chuti hroznů a celkovém zjemněním vína. Řada z nich vnímá kyselost vína zcela jinak.

Znalci vína kvalifikovali diametrální rozdíl v chuti, otevření a uvolnění některých vlastností u vína. Každý z nás však má trochu jinou vybavenost v oblasti chuťových pohárků, a proto někteří z nás mohou vnímat velký rozdíl, jiní naopak nepatrný.

Mohu karafu používat na červené i bílé víno?

Ano, samozřejmě je to možné. Lze použít i na víno růžové. Rozdíl není jen v chuti vína, ale i v obsahu kyselin a tříslovin. K ovlivnění chuti a nastavení vína dojde i u bílého, červeného a růžového vína.

Červené vino se podává při odlišné teplotě oproti bílému a růžovému vínu. Z tohoto důvodu je vhodné do karafy na víno VitaJuwel naplnit s obsahem červeného vína 0,7 litru. Naopak u vína bílého (růžového) bychom doplnili jeho obsah pouze nižší a postupně dolévali. Nižším objemem vína v karafě můžeme snadno udržet optimální teplotu pro konzumaci.

Vhodnou alternativou pro ošetření vína je produkt Fiolino. Jedná se o menší fiolu, kterou lze pohodlně vložit do sklenice na víno.

Mohu použít fiolu i na revitalizaci šumivého vína?

Ano, je to možné. Stejně jako u ostatních typů vína i u tohoto druhu lze revitalizaci provést a docílit zjemnění jeho chuti. Pro revitalizaci šumivého vína doporučujeme použít náš další produkt Fioliono, kterým si přímo v sektové skleničce ošetříte potřebný objem tekutiny.

Kde se karafa na víno vyrábí?

Design pochází plně od VitaJuwel. Karafa na víno je vyráběna ručně sklářskými mistry na Slovensku. Drahokamová fiola na revitalizaci vína je vyráběna v České republice.

Jaký objem má karafa na víno?

Doporučujeme jednorázové použití objemu 0,5-0,75 litru vína. Tato karafa celkově pojme 1 litr tekutiny.

Z jakého skla je karafa na víno vyrobena?

Sklo u karafy na víno je výrobkem slovenských sklářů a je vyrobeno z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel.

Jak správně s karafou na víno manipulovat? Lze nalévat víno i ve chvíli, kdy je fiola v karafě?

Ano, je to připraveno na možnost nalévání vína včetně vložené fioly. Doporučujeme při nalévání přidržet jednou rukou fiolu.

Jak karafu správně čistit?

Karafu na víno je možné mýt v myčce, důležité je však ji vložit tak, aby nebyl umožněn další pohyb v myčce během procesu mytí. Zároveň doporučujeme veškeré sklo od VitaJuwel mýt programem předurčený pro mytí skla (do 40°C). Naše doporučení je karafu umýt ručně, opláchnout pod tekoucí vodou, vnitřek umýt novou houbičkou a nechat oschnout. Pokud máte k dispozici kartáč na čištění od VitaJuwel, lze použít i v tomto případě.

Mohu karafu zakoupit samostatně bez fioly?

Ano, samozřejmě. Karafu na víno vyrobenou slovenskými sklářskými mistry máme k dostání v našem e-shopu.

Je karafa určená pro dlouhodobé používání?

Čisté sklo, ze kterého je karafa vyrobena, je předurčeno k dlouhodobému používání.

K čemu je přiložený ubrousek?

Someliérský ubrousek slouží jako možnost otření okraje karafy při servírování (nalévání) vína. Alternativně lze použít samozřejmě i papírový ubrousek.

Proč je zvolena právě směs ametystu a křišťálu?

Dle informací ze starodávných pramenů bylo zjištěno, že již staří Řekové ošetřovali víno v nádobách z ametystu. Ve starořečtině znamená ametyst “neopíti se” nebo “neintoxikovatelný”. Z tohoto pohledu kromě zjemnění vína má schopnost víno ošetřené ametystem v našem organismu navázat mnohem menší množství alkoholu na krev. V novodobé historii jsme navázali právě na tyto informace a zavolili ametysty tmavé barvy a nechali je posílit energii křišťálu. Ten patří mezi nejuniverzálnější minerály na světě, je schopen vstřebávat negativní energie a zároveň energie pozitivní i vyzařování ostatních drahokamů posilovat. (více informací o drahokamové směsi Víno najdete ZDE)

V jakém obalu karafu na víno obdržím?

Karafa na víno je dodávána v papírové krabici z tvrzeného papíru. Skleněná karafa je uvnitř pevně uchycena, aby nedošlo k případným otřesům při transportu.

Kolik karafa na víno váží? Prázdná / naplněná.

Prázdná karafa na víno váží 650 g. Karafa na víno s fiolou váží 870 g. Naplněná dle vložené tekutiny 0,5-1 litr (kg).