Dotazy k fiolám

DOTAZY K FIOLÁM
TECHNICKÉ OTÁZKY & VYSVĚTLENÍ
Co je to fiola?

Fiola je unikátním výrobkem českých sklářů, jejíž základ tvoří přírodní drahokamy. Je ručně foukaná, což zaručuje, že každý kus je ryzím originálem. Fiola je vyrobena z čistého borosilikátového skla, které je zbaveno přítomnosti těžkých kovů. Je uzpůsobena pro revitalizaci vody efektivním, zcela přírodním způsobem.

Základem je předpřipravená drahokamová směs sestavená odborníky na drahokamy. Její vnitřní objem je naplněný drahokamovou směsí a zároveň vnitřní tekutinou. Jejím vývojem se zabýval EPI institut. Tato biologická směs uvnitř fioly má několik funkcí. Mezi hlavní patří předávání nezkreslených informací z drahokamů přímo do vody a péče o hygieničnost vnitřního prostředí. Díky drahokamové fiole ochraňujeme původní vlastnosti drahokamů, což má za důsledek dlouhodobé využívání plně funkční fioly.

Kde se fioly vyrábí?

Jsme hrdí na to, že každá fiola je vyrobena v České republice. Každá fiola je originálním výrobkem českých sklářů, jedná se o patentovaný unikátní výrobní postup.

Jak dlouho trvá sklářovi výroba jedné fioly?

Výroba jedné drahokamové fioly trvá zhruba 30-40 minut.

Je třeba drahokamy ve fiole dobíjet?

Z pohledu výrobce VitaJuwel není potřeba tento energetický systém podporovat. Pokud cítíte potřebu vložit drahokamovou fiolu na sluneční záření nebo měsíční svit (dle drahokamové směsi), můžeme jenom doporučit.

Mohu si objednat do fioly vlastní drahokamovou směs?

Ano, je to možné ve výjimečných případech. Pouze formou zakázkové výroby. V tomto případě je potřeba počítat s termínem dodání 3-4 měsíce.

Jak dlouho vydrží drahokamy ve fiole?

Dle našich zkušeností víme, že drahokamové fioly plnohodnotně fungují u zákazníků již po dobu 13 let. V přírodě jsou drahokamy obecně od nepaměti. Z tohoto pohledu lze pravděpodobně dovozovat, že životnost drahokamů se rovná životnosti drahokamové fioly.

Jaká je životnost fioly?

Je to prakticky nekonečný zdroj pro revitalizaci vody zcela přírodní cestou, pokud nedojde k narušení skleněné schránky fioly. Dle našich zkušeností víme, že drahokamové fioly plnohodnotně fungují u zákazníků již po dobu 13 let.

Co je ve fiole za tekutinu?

Jedná se o biologickou tekutinu připravenou institutem EPI. Tato biologická směs uvnitř fioly má několik funkcí. Mezi hlavní patří předávání nezkreslených informací z drahokamů přímo do vody a péče o hygieničnost vnitřního prostředí. Díky drahokamové fiole ochraňujeme původní vlastnosti drahokamů, což má za důsledek dlouhodobé využívání plně funkční fioly.

Nedílnou součástí této biologické náplně je detekční tekutina. V případě poškození nebo neprasknutí drahokamové fioly může docházet k úniku tekutiny (biologické náplně) do revitalizované vody. V tomto případě velice rychle pocítíte změnu chuti vody. V tomto případě fiolu již nepoužívejte a kontaktujte nás.

V jednoduchosti si lze tuto biologickou tekutinu představit jako směs čisté vody společně s čistým alkoholem a detekční tekutinou. Její nechtěná konzumace v malém množství není zdravotně závadná.

Jaká je na fiolu záruka?

Na každou drahokamovou fiolu poskytujeme 7 letou záruku.

Mohu fiolu používat ve vlastním džbánu, nebo musím použít karafy od VitaJuwel?

Možné to samozřejmě je. Doporučujeme se však podívat na karafy ERA a zásobníky GRANDE. Naše karafy VitaJuwel byly speciálně vytvořeny právě pro použití s drahokamovými fiolami, a tím i zajištěním jejich maximální ochrany při používání.

Mají všechny fioly stejný tvar?

Tvar je u všech fiol stejný. Pouze u dvou drahokamových směsí se mírně odlišuje: jedná se o směs Ajurvéda Jubilee a směs Víno. Odlišnosti jsou popsány v produktových kartách těchto výrobků.

PÉČE & ČIŠTĚNÍ
Jakým způsobem je potřeba o fiolu pečovat?

Fiola je prakticky bezúdržbová. Při denním používání je vhodné fiolu zhruba jednou za 7-10 dní otřít, opláchnout pod tekoucí vodou a poté usušit. Doporučené teplotní rozmezí při manipulaci a oplachování fioly je mezi 7 až 35° C.

Jak často mám fiolu čistit při používání?

Fiolu doporučujeme čistit alespoň jednou za 7-10 dní. Stačí fiolu otřít, opláchnout pod tekoucí vodou a poté usušit.

PROBLÉMY & ŘEŠENÍ
Co mám dělat, pokud se fiola rozbije?

Pokud dojde k rozbití či narušení skleněné schránky, fiolu dál nepoužívejte! Poškozený produkt, či samotné drahokamy si určitě ponechte. Firma VitaJuwel nabízí zákazníkům unikátní nabídku v podobě slevy 50% na nový produkt s drahokamy v případě poškození vlastním zaviněním. Realizace této nabídky je velice jednoduchá: postačuje odeslání poškozeného produktu, nebo kompletní drahokamové směsi na adresu: VitaJuwel CZ, Plzeňská 685, 330 27 Vejprnice-Brůdek. Podmínkou je vložení vyplněného formuláře s údaji, jakým způsobem máme nový produkt zaslat zpět a formu úhrady. (více informací ZDE)

Mám rozbitou (naprasklou) fiolu. Mohu vodu i nadále konzumovat?

Pokud k dojde k jakémukoliv narušení skleněné schránky fioly, tak produkt nadále nepoužívejte! Neváhejte se nám ozvat na emailovou schránku: info@vitajuwel.cz a společně situaci vyřešíme k vaší maximální spokojenosti.

Na fiole se bez mého přičinění objevila prasklinka. Mohu fiolu i nadále používat?

Fiolu nadále nepoužívejte. Pokud se prasklinka objevila bez vašeho přičinění, jedná se o reklamační záležitost.

Produkt lze reklamovat vyplněním reklamačního formuláře a zasláním produktu na naší adresu: VitaJuwel CZ, Plzeňská 685, 330 27 Vejprnice-Brůdek. Poprosíme o důkladné zabalení produktu. V případě dalšího poškození vlivem špatného zacházení při transportu nelze reklamaci uznat. (více informací ZDE)

V úzké části fioly mám uvíznutý drahokam. Je to problém?

Problém to určitě není. Jde spíše o estetickou záležitost. Stává se tak zejména v případě menších křišťálů, které se do úzké části fioly dostanou. Pokud obdržíte nový produkt a drahokam je uvíznutý v úzké části fioly (například vlivem dopravy), můžeme nabídnout výměnu fioly. Neváhejte se nám ozvat na email: info@vitajuwel.cz. Situaci se pokusíme vyřešit k vaší maximální spokojenosti.

Po delší době používání mám na fiole lehké usazeniny (kapičky vody). Jak postupovat?

Pro tento případ doporučujeme primárně přírodní BIO cestu. Neoptimálnější je ponořit fiolu do octového nálevu (1/3 ocet, 2/3 voda). Pokud usazeniny jsou malého charakteru, postačuje cca 1-2 hodiny. V případě vyššího znečištění nechte do druhého dne. Poté fiolu dokonale omyjte. Obdobným způsobem lze použít i citrónovou vodu.

Uvnitř fioly je v tekutině lehký sediment. Je to v pořádku?

Ano, je to zcela v pořádku. V tomto případě sediment naznačuje vylučování matečních hornin z jednotlivých drahokamů a tzv. “splitter”. Právě fiola zabezpečuje ochranu před možností vypití těchto úlomků a sedimentu, k čemuž by potenciálně mohlo dojít v případě revitalizace vody drahokamy přímo ve vodě.

Mám drahokamovou směs, která již není v nabídce a fiolu mám rozbitou. Lze si objednat stejnou směs?

V tomto případě je možné dodání jiné, aktuálně dostupné drahokamové směsi. Aktuální nabídku drahokamových směsí daného produktu naleznete v našem e-shopu.