Dotazy k láhvi via

DOTAZY K LÁHVI VIA
PÉČE & ČIŠTĚNÍ
Jak pečovat o lahev ViA?

Na začátek je třeba poznamenat, že láhev ViA není bezúdržbová. Je potřeba ji věnovat péči, zejména v oblasti čištění lahve. Očistu lahve doporučujeme provádět alespoň jednou za 7-10 dní. Klidně i častěji. Při procesu čištění je vhodné lahev kompletně rozebrat a každou z částí detailně umýt. Pravidelným čištěním podpoříte dlouhodobou funkčnost lahve a zejména pak budete mít daleko lepší pocit z popíjení drahokamové vody.

Je možné lahev ViA rozebrat?

Ano. Právě variabilnost je velkou výhodou lahve ViA, kterou oceníte zejména při čištění. Tato lahev je oboustranně rozebíratelná. Celkem můžeme lahev ViA rozebrat na 6 součástek (komponentů) – samotné sklo, horní a spodní silikonové těsnění, horní a spodní víčko a drahokamový modul. Doporučujeme pravidelnou kontrolu dotažení drahokamového modulu ve spodním víčku.

Jak často čistit lahev ViA?

Doporučujeme alespoň jednou za 7-10 dní lahev rozebrat a vyčistit. Z osobní zkušenosti bych však doporučoval lahev vyčistit klidně i jednou za 4-5 dny. Uvidíte sami, že popíjení z čerstvě vyčištěné lahve je daleko lepší a poznáte to i na chuti vody. Osobně doporučuji i použití například kartáčku na vyčištění hůře dostupných míst v horním a spodním víčku.

Které části lahve lze mýt v myčce?

V myčce lze mýt samotné sklo lahve a silikonová těsnění (horní + spodní). Víčka nedoporučujeme mýt v myčce, jelikož častým mytím tímto způsobem se mohou začít protáčet. Drahokamový modul se nesmí mýt v myčce! Z osobní zkušenosti však doporučuji omývat jednotlivé části láhve ViA ručně pod tekoucí vodou. V myčce často nedojde ke 100% očistnému procesu a vše je potřeba znovu umýt ručně.

Vlastním lahev ViA s vypískovaným symbolem Květu života. Musím sklo čistit nějak speciálně?

Sklo v tomto případě nedoporučujeme mýt v myčce. Pouze ručně pod tekoucí vodou. Žádná specifická péče není potřeba.

Mám více lahví ViA, pokud ji nepoužívám, mám ji nechat naplněnou vodou?

Nedoporučujeme v láhvi na pití ViA nechávat vodu delší dobu. Pokud víte, že lahev nebudete používat, je ideální vodu vylít a nechat povolené horní víčko, aby mohl do lahve vzduch. V opačném případě by mohlo dojít po delší době k vzniku bakterií a plísní, které mohou způsobit specifický zápach v lahvi.

TECHNICKÉ OTÁZKY & VYSVĚTLENÍ
Z jakého skla je lahev ViA?

Sklo u láhve ViA je vyrobeno z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel.

Kolik lahev ViA váží? Prázdná / naplněná.

Prázdná láhev ViA váží 510-530 g (v závislosti na váze drahokamů). Naplněná láhev ViA váží 1010-1030 g. Lahev bez drahokamového modulu váží 390 g.

Kdy je voda v lahvi připravená (zrevitalizovaná)?

Voda je připravená (zrevitalizovaná) již po 7 minutách. Zjištěno na základě biologického posudku a testování. Komplexní změna, zejména v oblasti chuti, přichází v horizontu několika desítek minut.

Na stěně lahve pozoruji po pár minutách od nalití vody bublinky. Proč tomu tak je?

Na základě biologického posudku bylo prokázáno, že drahokamy ovlivňující vodu mají schopnost změnit molekulární strukturu vody a zároveň nastavit jinak chemické parametry. Jedním z těchto parametrů je zvýšení obsahu kyslíku ve vodě. Při působení drahokamů může dojít usazování bublinek na stěnách karafy lahve a vzniku vyššího obsahu kyslíku ve vodě. Tento proces má pozitivní vliv.

Jaký objem má lahev ViA?

Láhev ViA pojme 0,5 litru tekutiny.

Je silikonové těsnění bezpečné?

Ano, je zcela bezpečné. U produktů VitaJuwel jsme postupně vyvíjeli materiály pro použití ve styku s vodou. Nejprve byly uzávěry z nerezového materiálu, následně byl použit plast z BPA free. Tento plast BPA free používáme standardně. Do uzávěrů (víček) byl pro ještě vyšší komfort a bezpečnost použit potravinářský silikon. Tento druh materiálu se řadí mezi nejoptimálnější pro styk s potravinami a vodou. V tomto okamžiku se voda dotýká pouze čistého skla a potravinářského silikonu.

Lze do lahve ViA nalít horkou nebo vroucí vodu?

Ano. Láhev ViA je připravena pro nalití vroucí vody. Je třeba však brát fakt, že sklo je pouze jednostěnné, a tak může být dotek nepříjemný. Pro efektivní použití cestovní lahve na vroucí vodu jsme vytvořili koncept termoláhve ViA HEAT s dvoustěnným sklem.

V čem (jak) je lahev zabalená při dodání?

Lahev ViA dodáváme v bezpečném balení, z tvrzeného papíru, který lahev dokonale chrání. Rozevírací obal je ochráněn pouzdrem. Drahokamový modul zajišťuje v lahvi mikrotenový obal, upevněný ke spodnímu víčku.

Jak dlouho mohu vodu v lahvi mít?

V ideálním případě maximálně 48-72 hodin. Z pohledu hygienického a bakteriologického je potřeba po 3 dnech nepoužití vody, obsah lahev vylít (zalít květiny například) a naplnit čerstvou vodou.

K čemu je malé silikonové těsnění na vnější spodní části skla lahve?

Tento silikonový kroužek plní funkci zejména pro co nejlepší těsnící schopnost lahve. Obecně tento těsnící kroužek není při mytí láhve vždy sundavat.

Jsou silikonové těsnění (horní i spodní) dlouhodobě funkční?

Samozřejmě. Pro co nejdelší výdrž těchto těsnění doporučujeme jejich pravidelné čištění. V případě ztráty či poškození je možné obě těsnění dokoupit. (ODKAZ ZDE)

V jakém teplotním rozsahu mohu lahev ViA používat?

Použití v rozsahu venkovní teploty 0°C až 100 °C. Lahev je možné používat i v teplotách pod 0°C, nicméně nedoporučujeme v těchto teplotách dolévat tekutiny teploty vyšší než cca 40°C, jelikož by mohlo sklo prasknout.

V jakém rozsahu teplot mohu do lahve VIA nalít tekutinu?

Teplota tekutiny vhodná pro láhev ViA je 0°-100° C.

NÁHRADNÍ SOUČÁSTKY
Mohu si objednat vlastní drahokamovou směs do lahve ViA?

Ano, je to možné ve výjimečných případech, formou zakázkové výroby.

Mohu zakoupit nové těsnění a víčka?

Ano. Všechny náhradní komponenty k láhvi ViA jsou k dispozici v e-shopu. Je možné dokupovat: samotné sklo, jednotlivá víčka, set těsnění (horní a spodní) a drahokamové moduly.

Mám rozbité sklo lahve. Lze ho koupit samostatně?

Ano, samotné sklo k lahvi ViA je k dispozici v e-shopu.

Mohu zakoupit lahev ViA samostatně bez drahokamového modulu?

Ano. Kompletní láhev ViA bez drahokamového modulu, včetně uzávěrů (víček) je k dispozici k zakoupení v e-shopu.

Zlatá víčka pasují jen na lahve Hrdina / edice IMPÉRIUM, nebo je mohu použít i na klasickou lahev ViA?

Zlatá víčka pasují bez problému na jakoukoliv láhev ViA. Tyto víčka, se speciální povrchovou úpravou, jsou k dispozici samostatně v našem e-shopu. Tento typ víček nedoporučujeme mýt v myčce. K zakoupení nabízíme ještě jednu barevnou variantu víček v růžové barvě.

OCHRANA LAHVE & OBALY
Jak lahev ViA nejlépe ochránit proti poškození?

Dle zkušeností našich zákazníků víme, že řada z nich má velice ráda u lahve ViA přímý kontakt s drahokamy. Na tomto základě lze rozdělit dva druhy použité ochrany pro láhev ViA.

1) LOOP - Silikonový kryt, který chrání proti poškrábání a poškození zejména horní a spodní víčko lahve ViA. Je velice efektivní pro snadné přenášení lahve, zároveň při možném pádu ochrání zejména spodní část proti poškození. Aktuálně je dostupný ve čtyřech barevných kombinacích.

2) Ochranné obaly - tyto jsou dostupné ve více variantách. Tyto obaly chrání komplexně lahev, kromě horního víčka, které zůstává přístupné ke konzumaci. Výhodou je také to, že dokáží udržet částečně tekutinu déle teplou / studenou. Jedná se o ručně háčkovaný obal, silikonový obal a obal z filcového materiálu nabízený k lahvím VitaJuwel.

Z čeho je vyrobeno pouzdro LOOP?

Pouzdro LOOP je vyrobeno z bezpečného potravinářského silikonu, který je prakticky nezničitelný. Pouze u varianty bílého LOOPU může dojít ke stopě na tomto obalu vlivem styku s citrónovou šťávou.

Nevypadne mi lahev při použití silikonového pouzdra LOOP?

Zcela jistě ne. Pouzdro LOOP je velice bezpečně zachyceno a upevněno v horním i spodním víčku. LOOP prošel řadou zatěžkávacích zkoušek, při kterých obstál bez potíží. Jediné nebezpečí hrozí v případě vlhkého víčka a použití teplotách pod bodem mrazu. Zde může dojít k vyklouznutí zkřehlého silikonu z víčka lahve. Dbejte prosím opatrnosti při použití LOOPu při teplotách pod 0°C.

Ochrání LOOP víčka a sklo lahve?

Ano. Nerezová víčka lahve ViA jsou náchylnější k poškrábání. Pouzdro LOOP zajistí velice kvalitní ochranu nejen vůči poškození, ale i poškrábání víček. LOOP dokáže částečně ochránit i sklo lahve.

Z čeho je vyrobený dlouhý neoprenový obal?

Neoprenový obal je vyrobený ze skutečného neoprenu. Z tohoto důvodu má funkci nejen ochrany lahve, ale i udržet tekutinu v lahvi déle teplejší / studenější.

Je vhodné prát ručně háčkované obaly?

Ano, bereme to jako samozřejmost. Použitou bavlnu i pravou kůži lze bez komplikací opakovaně prát. Ručně háčkovaný obal doporučujeme po vyprání nasadit na lahev ViA. Tímto si zajistíte perfektní tvar suchého obalu. Teplota praní by neměla přesáhnout 30°C.

Udrží ručně háčkované obaly a neoprenový obal tekutinu déle teplou / studenou?

Ano, částečně udrží. Perfektní funkci plní neoprenový obal z pohledu udržení teplého či studeného nápoje.

PROBLÉMY A ŘEŠENÍ
Lahev špatně těsní ve spodní části. Jak to mám řešit?

V první řadě doporučujeme celou lahev rozebrat a důkladně vyčistit, zejména spodní víčko. Vyjměte i drahokamový modul a těsnění. Vše důkladně omyjte a následně znovu sestavte. Lahev naplňte tekutinou. Pokud bude problém přetrvávat, kontaktujte nás, prosím, na emailové adrese: info@vitajuwel.cz. Situaci se budeme snažit vyřešit k vaší maximální spokojenosti.

Rozbila jsem lahev. Co mám udělat s drahokamy?

Drahokamy si určitě ponechte. Firma VitaJuwel nabízí zákazníkům unikátní nabídku v podobě slevy 50% na nový produkt s drahokamy v případě poškození vlastním zaviněním. Realizace této nabídky je velice jednoduchá: postačuje odeslání poškozeného produktu, nebo kompletní drahokamové směsi na adresu: VitaJuwel CZ, Plzeňská 685, 330 27 Vejprnice-Brůdek. Podmínkou je vložení vyplněného formuláře s údaji, jakým způsobem máme nový produkt zaslat zpět a formu úhrady.

Na skle lahve mám po delší době používání usazeniny (kapičky). Co s tím?

Pro tento případ doporučujeme primárně přírodní BIO cestu. Neoptimálnější je ponořit sklo lahve do octového nálevu (1/3 ocet, 2/3 voda). Pokud usazeniny jsou malého charakteru, postačuje cca 1-2 hodiny. V případě vyššího znečištění nechte do druhého dne. Poté sklo dokonale omyjte. Obdobným způsobem lze použít i citrónovou vodu.

Lahev nelze otevřít. Protáčí se horní víčko. Jak postupovat?

V tomto případě lze doporučit vyjmutí spodního víčka s drahokamových modulem. Následně lahev obraťte a naplňte vroucí vodou. Nechte působit zhruba 1 minutu. Poté vodu vylijte a při takto zahřátém těle lahve zkuste víčko povolit. Pokud problém přetrvává, kontaktujte nás na emailové adrese: info@vitajuwel.cz. Situaci se budeme snažit vyřešit k vaší maximální spokojenosti.

Nelze otevřít spodní víčko u lahve ViA. Jak postupovat?

V tomto případě lze doporučit vyjmutí horního víčka. Následně lahev naplňte vroucí vodou. Nechte působit zhruba 1 minutu. Poté vodu vylijte a při takto zahřátém těle lahve zkuste víčko povolit. Pokud problém přetrvává, kontaktujte nás na emailové adrese: info@vitajuwel.cz. Situaci se budeme snažit vyřešit k vaší maximální spokojenosti.

U skla lahve mám u spodního / horního okraje drobné poškození. Jak to řešit?

Toto se stává zejména u spodního okraje lahve ViA. Může to být následek špatného zacházení při přepravě a může vést k horší netěsnosti ve spodní části. Popřípadě při mytí lahve mohlo dojít k poškození okraje lahve. Řešení je jednoduché. Pokud vznikl u vaší lahve podobný problém, obraťte se na nás emailem: info@vitajuwel.cz. Sklo k láhvi ViA je k dispozici v e-shopu také samostatně. 

Tekutinu v modulu se zakalila. Je to v pořádku?

Zakalení tekutiny obecně nemá vliv na funkčnost lahve. V tomto okamžiku lze lahev plnohodnotně využívat, jedná se spíše o estetický problém. Doporučujeme pořídit od daného modulu fotografie a jejich zaslání na emailovou adresu: info@vitajuwel.cz. Tyto záležitosti řešíme v rámci reklamace výměnou drahokamového modulu za nový.

Mám naprasklý modul. Mohu lahev dál používat a konzumovat vodu?

Pokud došlo k určitému poškození skleněné schránky modulu, nedoporučujeme lahev nadále používat. Poprosíme vás o nafocení modulu a zaslání daných fotografií na emailovou adresu: info@vitajuwel.cz. Situaci se budeme snažit vyřešit k vaší maximální spokojenosti.

U drahokamového modulu mám úbytek vnitřní tekutiny. Je to v pořádku?

Standardně by k tomu nemělo docházet. Pokud je pokles tekutiny výrazný, nedoporučujeme lahev nadále používat. V tomto případě nás kontaktujte na emailu: info@vitajuwel.cz, abychom spolu situaci vyřešili. Tyto záležitosti řešíme v rámci reklamace výměnou drahokamového modulu za nový.

Mohu modul s drahokamy otevřít ze spodní části?

Modul nelze otevřít. Skleněný modul s drahokamy je při výrobě hermeticky uzavřený tak, aby nebylo možné jej otevřít. Uvnitř drahokamového modulu je biologická náplň, v případě otevření modulu ztrácí zákazník na daný produkt záruku.