NÁVOD NA POUŽÍVÁNÍ PRODUKTU - SET KARAFA ERA + FIOLA

POUŽITÍ

Před prvním použitím karafy ERA doporučujeme skleněný základ, včetně kovového víčka dokonale opláchnout. Podobným způsobem opláchněte také drahokamovou fiolu. Pro sestavení setu karafy s fiolou postupujte následujícím způsobem: 1) z horního kovového víčka vyjměte gumové těsnění. 2) drahokamovou fiolu provlečte užší částí kovovým víčkem. 3) na fiolu nasaďte gumové těsnění. 4) fiolu s gumovým těsněním opatrně zastrčte do kovového víčka. 5) celý set (kovové víčko s fiolou) poté opatrně nasuňte krouživým pohybem do karafy. 6) napňte vodou či nápojem, kterým budete podávat. Karafu můžete pohodlně naplnit otvory ve víčku. Není nutné víčko vyjímat.

Při rozebírání nerezového víčka ze skleněného základu je vhodné vzájemným krouživým pohybem "vykroužit" nerezovou část včetně fioly. Při tomto úkonu dbejte zvýšené opatrnosti.

ČIŠTĚNÍ

Karafu ERA doporučujeme vyčistit alespoň jednou za 7-10 dní, omýváme pod vlažnou vodou. Interval k čištění karafy ERA je značně individuální. Doporučujeme však tento proces nezanedbávat a o karafu pravidelně pečovat. Pravidelným čištěním podpoříte dlouhodobou funkčnost karafy a zejména pak budete mít daleko lepší pocit z popíjení drahokamové vody.

Pro čištění vnitřní části karafy doporučujeme používat náš speciální kartáč od VitaJuwel. Proces čištění je s tímto výrobkem velmi rychlý a efektivní. Při čištění není nutné vyndavat fiolu z kovového víčka. Doporučujeme tak učinit alespoň 1x za měsíc a všechny komponenty karafy rozmontovat a detailně umýt.

Drahokamovou fiolu postačuje opláchnout pod tekoucí vodou a otřít. Žádnou další speciální péči nepotřebuje.

BEZPEČNOST

Karafa ERA je speciálně vyvinutá pro používání se skleněnou fiolou, která je pevně uchycená v kovovém víčku. Víčko fiolu bez problému udrží. Dle zkušenosti naší i zákazníků je tento způsob zcela bezpečný. Servírování vody a její kompletní vylití z karafy je zcela bezpečné. Jedná se o sklo, z tohoto důvodu doporučujeme klidnou manipulaci bez prudkých pohybů.

Zároveň doporučujeme kontrolovat pravidelnou celistvost fioly. Změna chuti revitalizované vody může být důvodem narušení skleněné schránky fioly či jejího poškození.