Návod k používáni produktů

*Klikněte pro více informací

LÁHEV NA PITÍ VIA

Lahev na pití ViA je celosvětově první lahev na vodu se dvěma uzávěry. Srdce této lahve tvoří drahokamový modul, který je vyjímatelný a je možnost výměny za jinou drahokamovou směs. Drahokamy uvnitř modulu mají schopnost vyzařovat určitou frekvenci, a tím dochází k revitalizaci vody. Při porovnání s vodou původní budete pravděpodobně vnímat změnu i v chuti vody.

POUŽITÍ

Před prvním použitím doporučujeme celou láhev ViA dokonale rozebrat a jednotlivé části lahve omýt pod tekoucí vodou. Po vysušení jednotlivých částí lahev znovu sestavte do původního stavu. Při prvních okamžicích používání láhve ViA můžete mít dojem, že lahev ve spodní části netěsní. Tato netěsnost je však způsobena přelitím hrany lahve při jejím naplňování a koncentrací vody u spodního víčka z vnější strany lahve. Uzavřenou lahev obraťte a nechte odtéct přebytečnou vodu. Pokud by tento problém přetrvával, zkontrolujte dotažení víčka u spodní části flašky.

Při dlouhodobém používání láhve na pití ViA může dojít k vyskytnutí usazenin na stěnách lahve, vlivem tvrdší vody apod. K jejich odstranění doporučujeme použití octa, v poměru 1:3. Variantě je možné použit citrónovou vodou. Vhodné je samotné skleněné tělo lahve vložit do zmíněného nálevu. Dle znečištění ponechat v nálevu po dobu cca 2 hodin, případně do druhého dne. Následně důkladně opláchněte. Na tento produkt poskytuje společnost VitaJuwel 7-letou záruku na výrobní vady.

Teplota tekutiny vhodná pro láhev ViA je 0°C - 100°C. Použití v rozsahu venkovní teploty 0°C až 100 °C. Lahev je možné používat i v teplotách pod 0°C, nicméně nedoporučujeme v těchto teplotách dolévat tekutiny teploty vyšší než cca 40°C, jelikož by mohlo sklo prasknout.

Samotná příprava drahokamové vody ve ViA je velmi jednoduchá. V případě přípravy drahokamové vody naplňte lahev vodou, vyčkejte alespoň 7 minut, aby drahokamy vodu revitalizovaly a můžete popíjet.

ČIŠTĚNÍ

Na začátek je třeba poznamenat, že láhev ViA není bezúdržbová. Je potřeba ji věnovat péči, zejména v oblasti čištění lahve. Máme pro vás však dobrou zprávu, ViA je koncipována tak, aby její čištění bylo co možná nejsnadnější! Očistu lahve doporučujeme provádět alespoň jednou za 7-10 dní. Klidně i častěji. Při procesu čištění je vhodné lahev kompletně rozebrat a každou z částí detailně umýt. Pravidelným čištěním podpoříte dlouhodobou funkčnost lahve a zejména pak budete mít daleko lepší pocit z popíjení drahokamové vody.

V myčce lze mýt samotné sklo lahve a silikonová těsnění (horní + spodní). Víčka nedoporučujeme mýt v myčce, jelikož častým mytím tímto způsobem se mohou začít protáčet. Drahokamový modul se nesmí mýt v myčce! Z osobní zkušenosti doporučujeme omývat jednotlivé části této láhve na vodu ručně pod tekoucí vodou. Pokud víte, že lahev nebudete používat delší dobu, je ideální vodu z lahve vylít a nechat povolené horní víčko, aby mohl do lahve vzduch.

BEZPEČNOST

Zacházejte s láhví ViA se stejnou opatrností jako s jakýmkoliv jiným skleněným předmětem. Základem je sklo vyrobeno z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel předurčenému k dlouhodobému používání. Vyvarujte se však tvrdým nárazům. Nevkládejte lahev ani drahokamový modul do mrazícího boxu nebo mikrovlnné trouby.

Nikdy se nesnažte otevřít samotný drahokamový modul. Je hermeticky uzavřený z výroby a při otevření by mohlo dojít k úniku vnitřní tekutiny.

Před každým použitím lahve ViA se ujistěte, že obě silikonová těsnění jsou umístěna v horním i spodním víčku, drahokamový modul a víčka jsou dostatečně zašroubovány. Všechny části vaší lahve ViA, obzvláště pak skleněná část a drahokamový modul, jsou bez poškození.

TERMOLÁHEV VIA HEAT

Termoláhev ViA HEAT se řadí mezi celosvětově první termoláhev na teplé nápoje se dvěma uzávěry. Srdce této lahve tvoří drahokamový modul, který je vyjímatelný a je možnost výměny za jinou drahokamovou směs. Hlavní výhodou ViA HEAT je dvoustěnné, borosilikátové sklo se schopností udržet horký nápoj déle teplý a naopak chladný nápoj déle studený (z vnější strany sklo lahve zůstává vhodné na dotyk). Termoláhev ViA HEAT eliminuje teplotní rozdíly při zchladnutí vnitřní tekutiny - snadné otevření lahve díky patentované technologii FlexLid v lahvi nevzniká podtlak.

Další výhodou při používání ViA HEAT je možnost použití příslušenství v podobě nerezového setu síta k přípravě sypaného čaje.

POUŽITÍ

Před prvním použitím doporučujeme celou termoláhev ViA HEAT dokonale rozebrat a jednotlivé části lahve omýt pod tekoucí vodou. Po vysušení jednotlivých částí lahev znovu sestavte do původního stavu. Při dlouhodobém používání ViA HEAT může dojít na stěnách lahve k vyskytnutí usazenin, vlivem tvrdší vody apod. K jejich odstranění doporučujeme použití octa, v poměru 1:3. Variantě je možné použit citrónovou vodou. Vhodné je samotné tělo lahve vložit do zmíněného nálevu. Dle znečištění ponechat v nálevu po dobu cca 2 hodin, případně do druhého dne. Následně důkladně opláchněte. Na tento produkt poskytuje společnost VitaJuwel 7-letou záruku na výrobní vady.

Teplota tekutiny vhodná pro termoláhev ViA HEAT je 0°C až 100°C. Použití v rozsahu venkovní teploty -20°C až 100 °C. Termoláhev je možné používat i v teplotách pod 0°C, nicméně nedoporučujeme v těchto teplotách dolévat tekutiny teploty vyšší než cca 40°C, jelikož by mohlo sklo prasknout.

ČIŠTĚNÍ

Na začátek je třeba poznamenat, že termoláhev ViA HEAT není bezúdržbová. Je potřeba ji věnovat péči, zejména v oblasti čištění této termoláhve. Máme pro vás však dobrou zprávu, ViA HEAT je koncipována tak, aby její čištění bylo co možná nejsnadnější! Očistu lahve doporučujeme provádět alespoň jednou za 7-10 dní. Klidně i častěji. Při procesu čištění je vhodné lahev kompletně rozebrat a každou z částí detailně umýt. Pravidelným čištěním podpoříte dlouhodobou funkčnost lahve a zejména pak budete mít daleko lepší pocit z popíjení drahokamové vody.

V myčce lze mýt samotné sklo lahve a silikonová těsnění (horní + spodní). Víčka nedoporučujeme mýt v myčce. Drahokamový modul se nesmí mýt v myčce! Z osobní zkušenosti doporučujeme omývat jednotlivé části termoláhve ViA HEAT ručně pod tekoucí vodou. Pokud víte, že lahev nebudete používat delší dobu, je ideální vodu z lahve vylít a nechat povolené horní víčko, aby mohl do lahve vzduch.

BEZPEČNOST

Zacházejte s termoláhví ViA HEAT se stejnou opatrností jako s jakýmkoliv jiným skleněným předmětem. Základem je sklo vyrobeno z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel předurčenému k dlouhodobému používání. Vyvarujte se však tvrdým nárazům. Nevkládejte termoláhev ani drahokamový modul do mrazícího boxu nebo mikrovlnné trouby. ViA HEAT není vhodná pro děti do 12 let.

Nikdy se nesnažte otevřít samotný drahokamový modul. Je hermeticky uzavřený z výroby a při otevření by mohlo dojít k úniku vnitřní tekutiny.

Před každým použitím termoláhve ViA HEAT se ujistěte, že obě silikonová těsnění jsou umístěna v horním i spodním víčku, drahokamový modul a víčka jsou dostatečně zašroubovány. Všechny části vaší termoláhve, obzvláště pak skleněná část a drahokamový modul, jsou bez poškození.

DRAHOKAMOVÁ FIOLA

Drahokamová fiola, to je unikátní výrobek z rukou českých sklářů z ručně foukaného, čistého, borosilikátové skla. Vnitřní objem této jedinečné fioly zaplňují přírodní drahokamy, které slouží k revitalizaci (aktivaci) vody, kterou každodenně pijeme. Drahokamovou fiolu doporučujeme používat v kombinaci s našimi karafami ERA a GRANDE, které byly speciálně vytvořeny právě pro použití s fiolou.

POUŽITÍ

Před prvním použitím doporučujeme drahokamovou fiolu opláchnout pod tekoucí vodou a následně otřít. Mějte na paměti, že fiola předurčena pro používání v teplotním rozsahu 7 až 35 °C. Žádnou další speciální péči drahokamová fiola nepotřebuje. Fiolu následně vložte do vaší karafy. Vyzařováním energie přírodních drahokamů dochází již po 7 minutách k nastavení vitální úrovně vody. Účinek fioly je nejsilnější po dobu, kdy je v přímém kontaktu s vodou. Doporučujeme nechat fiolu v karafě trvale, krása přírodních drahokamů vytváří z podávání vody výjimečný zážitek. Malý, osobní rituál.

Pokud cítíte potřebu vložit drahokamovou fiolu na sluneční záření nebo měsíční svit (dle drahokamové směsi) pro dobití energie drahokamů, můžeme to jen doporučit.

ČIŠTĚNÍ

Fiola je prakticky bezúdržbová. Při denním používání je vhodné fiolu zhruba jednou za 7-10 dní otřít, opláchnout pod tekoucí vodou a poté osušit. Pro čištění vnitřní části karafy ERA či zásobníku GRANDE nabízíme speciální kartáč od VitaJuwel.

Při dlouhodobém používání fioly může dojít v ojedinělých případech k vyskytnutí usazenin, vlivem tvrdší vody apod. K jejich odstranění doporučujeme použití octa, v poměru 1:3. Variantě je možné použít citrónovou vodou. Vhodné je samotné tělo fioly vložit do zmíněného nálevu. Dle znečištění ponechat v nálevu po dobu cca 2 hodin, případně do druhého dne. Následně důkladně opláchněte.

BEZPEČNOST

Zacházejte s drahokamovou fiolou se stejnou opatrností jako s jakýmkoliv jiným skleněným předmětem. Vyvarujte se tvrdým nárazům. Fiolu používejte (včetně mytí) v teplotním rozmezí cca 7°C až 35°C.

Kontrolujte pravidelnou celistvost fioly. Změna chuti revitalizované vody může být důvodem poškození fioly, v tomto případě pozor na úlomky skla, vodu již více nekonzumujte.

KARAFA ERA + FIOLA

Dokonalý tvar a precizní provedení dělá z karafy ERA nádherný designový skvost na vašem domácím, či pracovním stole. Čisté sklo společně s nerezovým uzávěrem působí ladně a elegantně. Karafa ERA je speciálně vyvinuta pro použití s drahokamovou fiolou VitaJuwel, kterou nabízíme ve více kombinacích drahokamových směsí.

POUŽITÍ

Před prvním použitím karafy ERA doporučujeme skleněný základ, včetně kovového víčka dokonale opláchnout. Podobným způsobem opláchněte také drahokamovou fiolu. Pro sestavení setu karafy s fiolou postupujte následujícím způsobem: 1) z horního kovového víčka vyjměte gumové těsnění. 2) drahokamovou fiolu provlečte užší částí kovovým víčkem. 3) na fiolu nasaďte gumové těsnění. 4) fiolu s gumovým těsněním opatrně zastrčte do kovového víčka. 5) celý set (kovové víčko s fiolou) poté opatrně nasuňte krouživým pohybem do karafy. 6) napňte vodou či nápojem, kterým budete podávat. Karafu můžete pohodlně naplnit otvory ve víčku. Není nutné víčko vyjímat.

Při rozebírání nerezového víčka ze skleněného základu je vhodné vzájemným krouživým pohybem "vykroužit" nerezovou část včetně fioly. Při tomto úkonu dbejte zvýšené opatrnosti.

ČIŠTĚNÍ

Karafu ERA doporučujeme vyčistit alespoň jednou za 7-10 dní, omýváme pod vlažnou vodou. Interval k čištění karafy ERA je značně individuální. Doporučujeme však tento proces nezanedbávat a o karafu pravidelně pečovat. Pravidelným čištěním podpoříte dlouhodobou funkčnost karafy a zejména pak budete mít daleko lepší pocit z popíjení drahokamové vody.

Pro čištění vnitřní části karafy doporučujeme používat náš speciální kartáč od VitaJuwel. Proces čištění je s tímto výrobkem velmi rychlý a efektivní. Při čištění není nutné vyndavat fiolu z kovového víčka. Doporučujeme tak učinit alespoň 1x za měsíc a všechny komponenty karafy rozmontovat a detailně umýt.

Drahokamovou fiolu postačuje opláchnout pod tekoucí vodou a otřít. Žádnou další speciální péči nepotřebuje.

BEZPEČNOST

Karafa ERA je speciálně vyvinutá pro používání se skleněnou fiolou, která je pevně uchycená v kovovém víčku. Víčko fiolu bez problému udrží. Dle zkušenosti naší i zákazníků je tento způsob zcela bezpečný. Servírování vody a její kompletní vylití z karafy je zcela bezpečné. Jedná se o sklo, z tohoto důvodu doporučujeme klidnou manipulaci bez prudkých pohybů.

Zároveň doporučujeme kontrolovat pravidelnou celistvost fioly. Změna chuti revitalizované vody může být důvodem narušení skleněné schránky fioly či jejího poškození.

ZÁSOBNÍK NA VODU GRANDE + FIOLA

Zásobník na vodu GRANDE je luxusní způsob samoobslužného občerstvení čerstvou vodou. Svým objemem 7 litrů pohodlně vystačí pro celou rodinu, firemní kolektiv nebo hotelový komplex. GRANDE je doplněna o drahokamovou fiolu s přírodními minerály, která připraví vitální vodu ve formě horského pramene.

POUŽITÍ

Samotný zásobník na vodu GRANDE obdržíte ve dvou baleních. První tvoří hlavní skleněná karafa s nerezovým kohoutkem a nerezovým víčkem, ve druhém balení je skleněný podstavec. Třetí obsah balení bude drahokamová fiola.

Před prvním použitím zásobníku GRANDE doporučujeme skleněný základ, včetně kovového víčka dokonale opláchnout. Následně skleněnou karafu postavte na skleněný podstavec a naplňte vodou. Drahokamovou fiolu před prvním použitím rovněž opláchněte a otřete. Fiolu následně nastrčte do gumového těsnění v kovovém víčku a vše následně vložte do skleněné karafy. Při částečném doplnění vody postačuje plnění skrze otvory v horním víčku bez nutnosti vyjímání fioly. Jednoduché a pohodlné.

Díky kohoutku je GRANDE samoobslužná a zvládne to opravdu každý. Dobře těsní, nekape.

ČIŠTĚNÍ

Při čištění zásobníku GRANDE je nutné vyjmout víčko i drahokamovou fiolu. Z vlastní zkušenosti doporučujeme zákazníkům karafu jednou za 7-10 dní kompletně vyprázdnit a vnitřek nádoby opláchnout čistou vodou bez chemického ošetření. Vnější stranu karafy lze omýt jemným čistícím prostředkem.

Při každodenním používáním doporučujeme jedenkrát za 1-2 měsíce prázdnou karafu obrátit, otevřít kohoutek a krátce prolít nerezovou část vodou o teplotě přibližně 50-60° C. Tímto dojde k likvidaci případných kulových či jiných bakterií v nerezové části. Zmíněný nerezový kohoutek je záměrně umístěný výše, než-li je dno zásobníku GRANDE. Tímto je zamezeno možnosti natočení usazenin či jakéhokoliv sedimentu do skleničky a následné konzumaci.

Pokud by vznikly na stěnách karafy stopy minerálů vlivem tvrdší vody nebo méně kvalitní vody, je vhodné použít octovou popřípadě citrónovou vodu a nechat působit po dobu dvou hodin. Variantně nechat působit do druhého dne. Poté karafu dokonale propláchnout.

BEZPEČNOST

Používáte výrobek z nejpevnějšího borosilikátového skla, přesto se však jedná o skleněný produkt, proto dbejte při manipulaci a zejména čištění maximální opatrnosti. Na tento produkt poskytuje společnost VitaJuwel 7 - letou záruku na výrobní vady.

SKLENĚNÉ BRČKO S DRAHOKAMEM

Extra robustní a pevné brčko z borosilikátového skla doplňují ručně tříděné drahokamy z bezkonfliktních oblastí. Vybírat můžete ze 7 druhů drahých kamenů, přičemž jednotlivé drahokamy podporují 7 základních čaker našeho těla. Tento produkt je určený pro dlouhodobé používání, proto je součástí setu i čisticí kartáček vyrobený bez přítomnosti plastů.

POUŽITÍ

Před prvním použitím doporučujeme brčko i drahokam opláchnout pod tekoucí vodou a očistit. Po tomto kroku vložte drahokam s otvorem na skleněnou část a posuňte až k rozšířené části brčka. Následně opatrně vložte do vaší skleničky a vyvarujte se při tom prudkých pohybů a nárazů. Brčko je možné použít i pro konzumaci teplejšího nápoje.

Drahokamy jsou přírodními produkty. Mohou se navzájem (v rámci jednoho druhu) lišit jak svoji velikostí, tak i barevností.

ČIŠTĚNÍ

Perfektní čištění samotného brčka docílíte díky přiloženému kartáči, který je vyroben z kokosových vláken bez přítomnosti plastů. Je možné jej využít z jedné nebo druhé strany vložením do skleněné části brčka. Kartáčem můžete dokonale očistit vnitřní stěny brčka až do úplného vysušení.

Brčko z pevného borosilikátového skla doporučujeme čistit pravidelně po každém použití. Z našeho pohledu vnímáme lepší a jednodušší čištění brčka pod tekoucí vodou. Možná je však i varianta vložení do myčky na nádobí (s optimální teplotou pro mytí skla). Samotné drahokamy nepotřebují žádnou speciální péči. Po každém použití doporučujeme opláchnout pod tekoucí vodou.

BEZPEČNOST

Brčko je vyrobeno z vysoce kvalitního borosilikátového skla. Tento produkt je koncipován jako velmi pevný a robustní. I přesto se jedná o sklo. Prosíme o pozornost, jakou věnujete používání běžného skla. Před každým použitím brčka zkontrolujte teplotu nápoje. Nedoporučujeme používání dětem mladších 12 let.

VITAJUWEL ICE CUBE - FORMA NA LED

ICE CUBE je speciální forma na led od VitaJuwel vyrobena z potravinářského silikonu. Drahokam, který jste obdrželi k vašemu skleněnému brčku, vložte do silikonové formy. Drahokam s otvorem navlékněte na střed formy. Tu naplňte čistou vodou a vložte do mrazícího boxu na 24 hodin (postačí případně přes noc). Po vyjmutí formy z mrazničky nechte chviličku působit vnější teplotu, usnadníte tím oddělení ledu od silikonu. Poté vytlačte kostku ledu zatlačením na dno formy a zasuňte zamraženou kostku ledu na vaše skleněné brčko od VitaJuwel. A užijte si svůj drink!

LÁHEV NA PITÍ INU!

Láhev na pití Inu! je pevnou součástí produktové řady společnosti VitaJuwel. Tato lahev vybavena dvěma uzávěry nabízí širokou variabilitu použití drahokamů. Kombinace možné záměny drahokamů s podpořením symbolu Květu života vytváří z této lahve zcela unikátní produkt.

Inu! nabízí široké možnosti z pohledu kombinací drahokamů. Na druhé straně přináší vyšší zodpovědnost z pohledu vzájemné kombinace minerálů a jejich působení na revitalizovanou vodu. Společnost VitaJuwel poskytuje na lahve Inu! 2 - letou záruku. Tento výrobek je vyráběn mimo EU.

Pokud vkládáte vámi připravenou drahokamovou směs, dbejte opatrnosti při plnění spodního prostoru na minerály. Pokud vám těsnění před uzavření nepasuje, snižte počet drahokamů. Zamezíte potenciálnímu problému z pohledu poškození vlastního dna u láhve Inu!

POUŽITÍ

Před prvním použitím doporučujeme celou láhev Inu dokonale omýt pod tekoucí vodou. Inu! je z pevného borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů a dokonale těsní. Po odejmutí horního víčka můžete popíjet z užšího hrdla lahve.

Po odejmutí spodního víčka se otevírá oddělený prostor pro umístěné drahokamy. Spodní víčko otevírejte vždy dnem vzhůru. Do základu jsme vložili do lahve Inu! směs krásných křišťálů. Tento prostor ve spodní části lahve lze doplnit jiným, vaším osobním minerálem či směsí drahokamů.

Vlastní drahokamy můžete do spodní komory volně nasypat samostatně. Je rovněž možné do spodní komory nalít vodu s pár kapkami dezinfekce nebo čistého alkoholu.

ČIŠTĚNÍ

Láhev na pití Inu není bezúdržbová, je potřeba ji věnovat péči, zejména v oblasti čištění. Očistu lahve doporučujeme provádět alespoň jednou za 7-10 dní. Klidně i častěji. Při procesu čištění je vhodné lahev kompletně rozebrat a každou z částí detailně umýt. Pravidelným čištěním podpoříte dlouhodobou funkčnost lahve a zejména pak budete mít daleko lepší pocit z popíjení drahokamové vody.

V myčce lze mýt pouze skleněnou část lahve a silikonové těsnění (bez víček a drahokamů). Z vlastní zkušenosti však doporučujeme preferovat čištění ručně pod tekoucí vodou a pomocí kartáče.

BEZPEČNOST

Zacházejte s lahví Inu se stejnou opatrností jako s jakýmkoliv jiným skleněným předmětem. Základem je sklo vyrobeno z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel předurčenému k dlouhodobému používání. Vyvarujte se však tvrdým nárazům. Nevkládejte lahev do mrazícího boxu nebo mikrovlné trouby.

TREAT SERIES

ČIŠTĚNÍ

Čištění produktů ze řady Treat Series je velice jednoduché. Každý z produktů (dávkovač / sprej / nálevka) je kompletně rozebíratelný pro snadné čištění a případnou záměnu tekutin ve vnitřní části. Vyjmutím horního víčka lze doplnit požadovanou tekutinu. Odejmutím spodního víčka společně s drahokamovým modulem je možné dokonalé vyčištění skleněného těla lahve, které je možné mýt jak ručně, tak i v myčce na nádobí (program na mytí skla). Ze spodního víčka lze vyšroubovat drahokamový modul a vyjmout silikonové těsnění. Víčko, drahokamový modul a horní uzávěr doporučujeme omývat pouze pod tekoucí vodou běžné teploty.

BEZPEČNOST

Uzávěry produktů z řady Treat Series jsou vyrobeny z nerezového materiálu. Skleněná část je vyrobena z pevného borosilikátového skla. Přesto s tímto produktem, prosím, zacházejte se stejnou opatrností jako s jakýmkoliv jiným skleněným předmětem.

DRAHOKAMOVÁ MISKA CROWNJUWEL

Drahokamová miska CrownJuwel je předurčena pro revitalizaci vody pro domácí mazlíčky. I jejich tělo je tvořeno zhruba ze 70% z vody. Kvalitní voda přispívá k jejich zdraví a vitalitě, což bylo prokázáno i veterináři.

POUŽITÍ

Drahokamová miska CrownJuwel nepotřebuje žádné speciální zacházení. Před prvním použitím doporučujeme misku opláchnout pod tekoucí vodou.

ČIŠTĚNÍ

Její udržování je velmi jednoduché, postačuje omývání pod vlažnou tekoucí vodou. Čas od času je možné vyjmout drahokamový modul a vlastní tělo misky vložit do myčky na nádobí. Při rozebírání spodního uzávěru dejte pozor na možnou ztrátu těsnění, při opětovném sestavování dbejte na správné usazení těsnění. Lze tím předejít případné netěsnosti ve středu misky.

BEZPEČNOST

Drahokamová miska CrownJuwel je vyrobena z kukuřičného škrobu, dřevěných vláken a bambusu vzájemně propojená syntetickou pryskyřicí. Je velice robustní a pevná. Při čištění a manipulaci s drahokamovým modulem, prosím, dbejte zvýšení opatrnosti.

FIOLINO

V rukou právě držíte unikátní výrobek z dílny českých sklářských mistrů, kteří toto fiolino vyrábějí ručně z čistého, bezolovnatého borosilikátového skla. Vnitřní objem tohoto jedinečného fiolina zaplňují přírodní drahokamy, které slouží k revitalizaci (aktivaci) vody, kterou každodenně pijeme.

Chcete-li si plně vychutnat zážitek s metodou VitaJuwel, vložte vaší osobní fiolu na 7 minut do sklenice vody nebo vína. Energetické vyzařování drahokamů bude mít za výsledek jemnější chuť vašeho nápoje.

POUŽITÍ

Před prvním použitím doporučujeme fiolino opláchnout pod tekoucí vodou a následně otřít. Žádnou další speciální péči tato drahokamová osobní fiola nepotřebuje. Pokud cítíte potřebu vložit fiolino jednou za čas na sluneční záření pro dobití energie drahokamů, můžeme to jen doporučit.

ČIŠTĚNÍ

Fiolino je co se týče čištění prakticky bezúdržbové. Po použití je vhodné fiolino opláchnout pod tekoucí vodou, otřít a následně vložit do koženého pouzdra.

Při dlouhodobém používání fiolina může dojít v ojedinělých případech k vyskytnutí usazenin na skleněné ploše produktu, vlivem tvrdší vody apod. K jejich odstranění doporučujeme použití octa, v poměru 1:3. Variantě je možné použití citrónovou vodou. Vhodné je produkt vložit do zmíněného nálevu. Dle znečištění ponechat v nálevu po dobu cca 2 hodin, případně do druhého dne. Následně důkladně opláchněte.

Mírné zbarvení vnitřní tekutiny neovlivňuje funkčnost produktu a jde spíše o estetický problém. Drahokamy uvízlé ve úzké části fiolina neovlivňují výsledek revitalizovaného nápoje. Uchovávejte mimo dosah dětí mladších 12 let. Barevná rozdílnost minerálů je dána jejich ryze přírodním charakterem.

BEZPEČNOST

Zacházejte s fiolinem se stejnou opatrností jako s jakýmkoliv jiným skleněných předmětem. Vyvarujte se nárazům a tvrdším úderům. Před každým použitím se ujistěte, že vaše fiolino není poškozené. Pokud by došlo k vytvoření praskliny, či jinému poškození, okamžitě přestaňte produkt používat.

Fiolino není vhodné pro mytí v myčce na nádobí. Doporučujeme produkt mýt pouze pod tekoucí vodou, zároveň však produkt nevystavujte teplotám vody pod 7°C a nad 35° C. Nedávejte fiolino do mrazáku, neohřívejte v troubě ani v mikrovlnné troubě.