NÁVOD NA POUŽÍVÁNÍ PRODUKTU - TERMOLÁHEV VIA HEAT

POUŽITÍ

Před prvním použitím doporučujeme celou termoláhev ViA HEAT dokonale rozebrat a jednotlivé části lahve omýt pod tekoucí vodou. Po vysušení jednotlivých částí lahev znovu sestavte do původního stavu. Při dlouhodobém používání ViA HEAT může dojít na stěnách lahve k vyskytnutí usazenin, vlivem tvrdší vody apod. K jejich odstranění doporučujeme použití octa, v poměru 1:3. Variantě je možné použití citrónovou vodou. Vhodné je samotné tělo lahve vložit do zmíněného nálevu. Dle znečištění ponechat v nálevu po dobu cca 2 hodin, případně do druhého dne. Následně důkladně opláchněte. Na tento produkt poskytuje společnost VitaJuwel 7-letou záruku na výrobní vady.

Teplota tekutiny vhodná pro termoláhev ViA HEAT je 0°C až 100°C. Použití v rozsahu venkovní teploty -20°C až 100 °C. Termoláhev je možné používat i v teplotách pod 0°C, nicméně nedoporučujeme v těchto teplotách dolévat tekutiny teploty vyšší než cca 40°C, jelikož by mohlo sklo prasknout.

ČIŠTĚNÍ

Na začátek je třeba poznamenat, že termoláhev ViA HEAT není bezúdržbová. Je potřeba ji věnovat péči, zejména v oblasti čištění této termoláhve. Máme pro vás však dobrou zprávu, ViA HEAT je koncipována tak, aby její čištění bylo co možná nejsnadnější! Očistu lahve doporučujeme provádět alespoň jednou za 7-10 dní. Klidně i častěji. Při procesu čištění je vhodné lahev kompletně rozebrat a každou z částí detailně umýt. Pravidelným čištěním podpoříte dlouhodobou funkčnost lahve a zejména pak budete mít daleko lepší pocit z popíjení drahokamové vody.

V myčce lze mýt samotné sklo lahve a silikonová těsnění (horní + spodní). Víčka nedoporučujeme mýt v myčce. Drahokamový modul se nesmí mýt v myčce! Z osobní zkušenosti doporučujeme omývat jednotlivé části termoláhve ViA HEAT ručně pod tekoucí vodou. Pokud víte, že lahev nebudete používat delší dobu, je ideální vodu z lahve vylít a nechat povolené horní víčko, aby mohl do lahve vzduch.

BEZPEČNOST

Zacházejte s termoláhví ViA HEAT se stejnou opatrností jako s jakýmkoliv jiným skleněným předmětem. Základem je sklo vyrobeno z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel předurčenému k dlouhodobému používání. Vyvarujte se však tvrdým nárazům. Nevkládejte termoláhev ani drahokamový modul do mrazícího boxu nebo mikrovlnné trouby. ViA HEAT není vhodná pro děti do 12 let.

Nikdy se nesnažte otevřít samotný drahokamový modul. Je hermeticky uzavřený z výroby a při otevření by mohlo dojít k úniku vnitřní tekutiny.

Před každým použitím termoláhve ViA HEAT se ujistěte, že obě silikonová těsnění jsou umístěna v horním i spodním víčku, drahokamový modul a víčka jsou dostatečně zašroubovány, všechny části vaší termoláhve, obzvláště pak skleněná část a drahokamový modul, jsou bez poškození.