NÁVOD NA POUŽÍVÁNÍ PRODUKTU - LÁHEV NA PITÍ VIA

POUŽITÍ

Před prvním použitím doporučujeme celou láhev ViA dokonale rozebrat a jednotlivé části lahve omýt pod tekoucí vodou. Po vysušení jednotlivých částí lahev znovu sestavte do původního stavu. Při prvních okamžicích používání láhve ViA můžete mít dojem, že lahev ve spodní části netěsní. Tato netěsnost je však způsobena přelitím hrany lahve při jejím naplňování a koncentrací vody u spodního víčka z vnější strany lahve. Uzavřenou lahev obraťte a nechte odtéct přebytečnou vodu. Pokud by tento problém přetrvával, zkontrolujte dotažení víčka u spodní části flašky.

Při dlouhodobém používání láhve na pití ViA může dojít na stěnách lahve k vyskytnutí usazenin, vlivem tvrdší vody apod. K jejich odstranění doporučujeme použití octa, v poměru 1:3. Variantě je možné použití citrónovou vodou. Vhodné je samotné skleněné tělo lahve vložit do zmíněného nálevu. Dle znečištění ponechat v nálevu po dobu cca 2 hodin, případně do druhého dne. Následně důkladně opláchněte. Na tento produkt poskytuje společnost VitaJuwel 7-letou záruku na výrobní vady.

Teplota tekutiny vhodná pro láhev ViA je 0°C - 100°C. Použití v rozsahu venkovní teploty 0°C až 100 °C. Lahev je možné používat i v teplotách pod 0°C, nicméně nedoporučujeme v těchto teplotách dolévat tekutiny teploty vyšší než cca 40°C, jelikož by mohlo sklo prasknout.

Samotná příprava drahokamové vody ve ViA je velmi jednoduchá. V případě přípravy drahokamové vody naplňte lahev vodou, vyčkejte alespoň 7 minut, aby drahokamy vodu revitalizovaly a můžete popíjet.

ČIŠTĚNÍ

Na začátek je třeba poznamenat, že láhev ViA není bezúdržbová. Je potřeba ji věnovat péči, zejména v oblasti čištění lahve. Máme pro vás však dobrou zprávu, ViA je koncipována tak, aby její čištění bylo co možná nejsnadnější! Očistu lahve doporučujeme provádět alespoň jednou za 7-10 dní. Klidně i častěji. Při procesu čištění je vhodné lahev kompletně rozebrat a každou z částí detailně umýt. Pravidelným čištěním podpoříte dlouhodobou funkčnost lahve a zejména pak budete mít daleko lepší pocit z popíjení drahokamové vody.

V myčce lze mýt samotné sklo lahve a silikonová těsnění (horní + spodní). Víčka nedoporučujeme mýt v myčce, jelikož častým mytím tímto způsobem se mohou začít protáčet. Drahokamový modul se nesmí mýt v myčce! Z osobní zkušenosti doporučujeme omývat jednotlivé části této láhve na vodu ručně pod tekoucí vodou. Pokud víte, že lahev nebudete používat delší dobu, je ideální vodu z lahve vylít a nechat povolené horní víčko, aby mohl do lahve vzduch.

BEZPEČNOST

Zacházejte s láhví ViA se stejnou opatrností jako s jakýmkoliv jiným skleněným předmětem. Základem je sklo vyrobeno z borosilikátového skla zbaveného těžkých kovů, jedná se tedy o čisté, jedno z nejpevnějších skel předurčenému k dlouhodobému používání. Vyvarujte se však tvrdým nárazům. Nevkládejte lahev ani drahokamový modul do mrazícího boxu nebo mikrovlnné trouby.

Nikdy se nesnažte otevřít samotný drahokamový modul. Je hermeticky uzavřený z výroby a při otevření by mohlo dojít k úniku vnitřní tekutiny.

Před každým použitím lahve ViA se ujistěte, že obě silikonová těsnění jsou umístěna v horním i spodním víčku, drahokamový modul a víčka jsou dostatečně zašroubovány, všechny části vaší lahve ViA, obzvláště pak skleněná část a drahokamový modul, jsou bez poškození.